VPPSN
Vyloučení - 2 min.: 2:5
Počet diváků: 205
  • 03:15 Jurčík (Kverka)
  • 06:44 Švec (Jurčík, Rohan T.)
  • 16:25 Guman (Marcel)
  • 22:05 Vitouch (Válek)
  • 27:14 Guman (Válek, Jícha)
  • 36:51 Kuťák (O. Procházka, Slavíček)
  • 49:30 Vitouch (Kovář)

Trenéři:

Martin Štrba, Vojtěch Šik, Petr Holejšovský, David Fečo
Soupiska HC Stadion Litoměřice

D. Král (Sklíba)

Výtisk, Hampl, Marcel, Šindelek, Jebavý, Kovář, Kroupa

O. Procházka, Kuťák, Slavíček, Válek, Jícha, Guman, Zabloudil, Vitouch, Jiruš, Cikhart, Pártl, Černohorský

PŘÍPRAVA: Baníkovci s Litoměřicemi prohráli 2:5

Baník se dokázal do zápasu vrátit ve druhé třetině, kdy stáhl dvougólový náskok Litoměřic, ale ty si dokázaly vzít vedení rychle zpět brankou Gumana a dotáhly zápas do vítězného konce.

Začátek utkání byl hodně opatrný a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit souvislejší tlak. První vážnější situace k vidění až 7. minutě, kdy se dostal ke střele zápěstím Vodička, ale Král měl na jeho pokus dobrý výhled. Na druhé straně to byl o minutu později Jebavý, který vystřelil od modré čáry a jeho pokus vyrazil Horák hřbetem lapačky nad branku. Před polovinou první třetiny byl vyloučený Marcel a v přesilové hře se po přihrávce Kverky ocitl sám na právem kruhu Jurčík, jehož tvrdá rána skončila na výstroji Krále. Ve 12. minutě byl vyloučený domácí Vodička a litoměřičtí si dokázali vytvořit solidní tlak a i několik dobrých střeleckých pozic, ale puk do Horákovy branky nedostali. V další přesilovce Stadionu měl otevření skóre na hokejce Ondřej Procházka, ale Horák předvedl fantastický zákrok, když se roztáhnul ve svém brankovišti a puk dokázal chytit. V čase 16:25 už šli hosté do vedení. Guman dostal nabito na pravý kruh a tvrdou střelou rozvlnil síť za domácím brankařem – 0:1. V poslední minutě ještě nebezpečně přes obránce střílel Černohorský, ale skóre se už v první třetině neměnilo.

Ve 22. minutě narýsoval krásnou křížnou přihrávku přes pásmo Kverka na Jurčíka, ten puk trefil z první, ale Král ho dokázal zastavit špičkou betonu. O pár vteřin později se dokázal prosadit Michal Vitouch střelou bekhendem do protipohybu Horáka a bylo to 0:2. V čase 23:15 dokázal snížit po přihrávce Kverky Ondřej Jurčík, který střelou přes obránce vymetl pravý růžek branky – 1:2. V čase 26:44 Baník dokázal vyrovnat. Rohan založil z obranného pásma přihrávkou na Jurčíka rychlý brejk, na jehož konci napálil puk pod víko Švec – 2:2. O půl minuty později si kališníci vzali vedení zpět, protože domácí obrana zapomněla na Gumana a ten samostatný únik suverénně proměnil – 2:3. Obrovskou hrubku v rozehrávce předvedl ve 34. minutě Vodička, ale samostatný únik hostí i následné dvě dorážky dokázal Horák zlikvidovat. V čase 36:51 se dokázal před obránce natlačit bývalý baníkovec Filip Kuťák a přesnou střelou nad rameno Horáka zvýšil na 2:4.

Do třetí třetiny nastoupil do baníkovské branky Michajlov a hned v prvních vteřinách musel krýt nepříjemnou střelu hostí. Ve 45. minutě byl blízko ke snížení Kverka a poté i Novák, ale oba pokusy baníkovců dokázal Král vyrazit mimo tři tyče. V čase 49:30 šikovně tečoval nahození od modré Vitouch a Michajlov na jeho teč už nedokázal zareagovat – 2:5. Ve vlastním oslabení mohl v 55. minutě zvýšit z přečíslení dva na jednoho Procházka, ale svojí střelu namířil jen do boční síťky. Na konci zápasu si Baník ještě zahrál minutu a pětatřicet vteřin v početní výhodě pět proti třem, kterou hosté odehráli skvěle a nepustili domácí do žádného zakončení.