• 53:25 Osterberg (Schwammber, Piippoonen)

Berger (Williams)

Wagner, Schiller, Tippmann, Weber, Heider, Schütz "A", Demetz

Stohr, Diviš, Schwammber, Schembri, Osterberg, Pronin Heger "A", Matuš, Gajovský "C", Piippoonen, Schmid, Keresztury

Baník vrátil Regensburgu porážku

V posledním domácím přípravém zápase zvítězil Baník nad německým soupeřem 4:3 po třetinách 1:0, 2:2 a 1:1.

Při domácí generálce na Chance ligu nastupovali baníkovci proti Regensburgu, který v prvním zápase zvítězil 4:1. Baník šel do zápasu již s novou posilou do obrany Petrem Krejčím. K dispozici byl i Ondřej Baláž z Litvínova a v útoku zkoušený Vojtěch Kysela z Mostu či znovu Petr Ton mladší. Na lavičce byl připraven i brankář Oldřich Cichoň. Několik hráčů naopak chybělo.

Baníku se vyvedl úvod zápasu, když při první přesilové hře se prosadil Martin Osmík a poslal domácí do vedení. V první třetině již další gól nepadnul, hosté se neprosadili a ni během dvou početních výhod.

Druhá třetina byla gólově nejbohatší. Nejprve si premiérovou branku v sokolovském dresu připsal Petr Krejčí a krátce po něm na 3:0 zvyšoval Jaromír Kverka. Poté se ke slovu dostali hosté. Ve 32. minutě korigoval na 3:1 Lucas Wagner a v poslední minutě druhého dějství snížil na rozdíl jediného gólu Marvin Schmid – 3:2.

Ve třetí třetině po gólu volalo několik šancí domácího Baníku, ale dočkal se až Tomáš Vracovský, kterého vyzval ke skórování Tomáš Rohan – 4:2. Jenže o minutu později, v 54. minutě to bylo znovu o gól. Přesilovou hru využil Kyle Osterberg – 4:3. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, ale k němu jim nepomohla ani závěrečná power-play. Baník tak domácí generálku dovedl do vítězného konce.

Martin Štrba (trenér): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Zápas měl dobrou úroveň. Kluci se snažili držet plán, který jsme si řekli. Už tam bylo daleko více pozitivních věcí, které trénujeme a za to jsme rádi. Budeme nyní vše směřovat k prvnímu soutěžnímu zápasu, tak abychom dobře odstartovali.“

František Klejna (obránce):  „Do zápasu jsme šli s tím, že se budeme od začátku snažit vytvořit velký tlak na soupeře, což se nám dařilo a vytěžili jsme z toho vedení 3:0. Soupeř ale dokázal dotáhnout naše vedení na rozdíl jednoho gólu. Na konci to Regensburg zkusil i bez gólmana, ale my jsme si takticky pohlídali veškeré jejich snahy o vstřelení branky a nakonec vyhráli.