Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Klouček (Kadlc)

Nedbal, Zdráhal, Hanousek, Drtina, Kubíček, Sýkora, Kaštánek

Belluš, Kaut, Vildumetz, Lichtag, Matýs, Půhoný, M. Machač, P. Machač, Pochobradský, Kaplan, M. Rohlík, Kulhánek

Václav Baďouček

CHANCE LIGA: Vydřená výhra s Pardubicemi!

Baník ztratil ve třetí třetině dvoubrankový náskok, ale nakonec ještě dokázal díky brankám Kofroně s Tomiho vyhrát 5:3. V zápase zazářil Jaromír Kverka, který jeden gól dal a na tři přihrál.

Na první příležitost se čekalo až do 5. minuty, kdy Osmík od mantinelu našel dobře postaveného Rohana před brankou, který sice puk dokázal umístit do prostoru mezi tři tyče, ale ten skončil ve výstroji Kloučka. Baník poslal do vedení v přesilové hře v čase 6:51 Jaromír Kverka, který se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu na bližší tyč – 1:0. Až v 8. minutě musel první složitější situaci řešit ve svém brankovišti Martin Michajlov, který dokázal pokrýt dorážku z předbrankového prostoru. Dynamo poté hrálo dvě přesilové hry za sebou a v té druhé, se přesně od modré čáry v čase 14:48 trefil Zdráhal a srovnal na 1:1. Domácím v čase 17:16 vyšla i druhá početní výhoda. Kverka vyhrál buly na Nováka, ten poslal puk na Tomáše Tomka, jehož ukrytá střela skončila až v síti – 2:1.

Ve 23. minutě se dostal k tvrdé střele a následně i k dorážce z Vildumetz, ale Michajlov předvedl dva skvělé zákroky. Ve 27. minutě domácí obrana zapomněla na Lichtaga, který byl úplně sám před Michajlovem, jenže svoji šanci zahodil. O minutu později mohl navýšit skóre po přihrávce Kverky Pohl, ale svojí přízemní střelou trefil brusli bránícího hráče. Pohla to ale nemuselo dlouho mrzet, protože v čase 31:37 v přesilovce dostal nabito od Kverky a tentokrát puk poslal do branky – 3:1. Na 4:1 mohl zvýšit ve 35. minutě po krásné kombinaci Vrhel, který ale ve stoprocentní šanci trefil beton Kloučka. Pardubice ještě zahrozili v závěru třetiny, když střílel Matys švihem do horní tyčky.

Pardubice nesložili zbraně a do třetí třetiny doslova vlétli. Snížení přišlo v čase 44:54, kdy Michajlov neudržel střelu od modré, kotouč mu vypadl do brankoviště, kde ho dorazil pohotový Lichtag – 3:2. Ve 48. minutě při přesilové hře nastřelil Belluš tyčku domácí branky. Pár vteřin po návratu Kofroně z trestné lavice už ale Dynamo dokázalo vyrovnat. V čase 48:16 dostal křižnou přihrávku Matýs a svojí střelu z první poslal do sítě 3:3. Baník v závěru dostal možnost početní výhody, kterou v čase 57:58 dokázal využít. Po závaru před Kloučkovým brankoviště se puk dostal ke Kofroňovi, který napálil do odkryté branky – 4:3. Tečku za výsledkem udělal gólem do prázdné branky v čase 59:44 Vojtěch Tomi – 5:3.