Křepelka, Cibák, Čáp, Niko, Piegl, Jelínek, Zajíc

Matějíček, Síla, Král, Lang, Morong, Sklenář, Veselý, Moravec, Ouřada

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Soukup vynuloval Baník

Baník se po týdenní pauze představil na ledě Kolína a zápas mu vůbec nevyšel. Domácí rozhodli zápas v prvních dvou třetinách, kde se vytvořili náskok 4:0 a dotáhli utkání k vítězství.

Hned na začátku zápasu se baníkovci dokázali dostat do přečíslení tři na jednoho, jenže jim chybělo víc přesnosti ve finální fázi akce. Domácí zahrozili na začátku 6. minuty, když Král krásnou přihrávkou našel Moronga, jehož střelu z první dokázal Zajíček zlikvidovat. V 10. minutě si kolínští hráči role vyměnili, ale v zakončení nebyl úspěšný ani Král. V čase 10:46 šel Kolín do vedení, protože hrubku Rulíka v rozehrávce potrestal Petr Moravec – 1:0. Nahození od modré čáry z hole Piegla, tečoval mimo dosah Zajíčka v čase 14:37 Jan Veselý a bylo to 2:0. Dobrou šanci na snížení náskoku Kolína měl při přesilovce Kverka, který dostal přihrávku na střelu z první, ale ta skončila jen na betonu Soukupa.

Ve 24. minutě našel Veselý rozjetého Krále, který se dostal do dobré střelecké pozice, ale poslal puk mimo branku. O minutu později se dostal puk do skrumáže před brankou Zajička, kde se ho domácí snažili dostat za jeho záda, jenže nakonec celou situaci vyřešila obrana Baníku. Kolín výborně napadal a baníkovce téměř k ničemu nepouštěl. Pěknou hokejovou akci zakončil v čase 32:18 dorážkou do odkryté branky Jakub Cibák a poslal domácí do tříbrankového vedení – 3:0. Tři minuty před koncem druhé třetiny byl vyloučený Jan Pohl a jeho faul dokázal Kolín potrestat. V čase 38:04 dostal pěknou přihrávku na pravý kruh Veselý, který se trefil přesně pod horní tyčku – 4:0.

Baníkovci začínali poslední dějství v početní výhodě, ve které se ale do žádné větší šance nedostali. Ve 46. minutě se ke kotouči na pravém kruhu dostal obránce Weinhodl, připravil si ho ke střele, kterou ale Soukup vyrazil. Baník poté dostal možnost další přesilovky a hodně aktivní byl zejména Jan Pohl, který se dostal dvakrát k tvrdé střele, ale v obou případech trefil připraveného brankaře domácích. Stanislav Vrhel mohl v 52. minutě odčarovat kouzlo Jakuba Soukupa, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal bekhendem přehodit jeho beton. Na konci utkání hráli ještě baníkovci dvakrát v početní výhodě a dokonce i odvolali brankaře, ale branku se jim vstřelit nepodařilo a z Kolína tak odjeli po prohře 4:0 bez bodů.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Do utkání jsme šli s jasným cílem. Slavíme 90 let, přesně v dnešní datum. Nebyla jiná cesta než v utkání zvítězit. Kluci podali výborný výkon, na ledě nechali všechno. Zaslouženě jsme dnes vyhráli. Začalo to gólmanem, Kuba předvedl fantastický výkon. Až po posledního hráče, každý tam nechal všechno. 4:0 je pro nás parádní výsledek, jsme za něj rádi. Děkujeme divákům, kteří přišli. Moc si toho vážíme.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Na naší straně panuje velké zklamání z výkonu celého týmu. Naše stará bolest je koncovka, výkon byl ale velice špatný. Takhle se o body, abychom se mohli posunout v tabulce, nehraje. Jsem hodně zklamaný z toho, co jsme v Kolíně předvedli.