Gřeš, Vachovec, Šoustal, Šlahař, Pšurný, Berisha, Vildumetz, Hudeček, Brodek, Christov, Karafiát, Hrníčko

Jiří Režnar

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník prohrává pátý zápas v řadě

Z venkovního tripu se baníkovci vrací s prázdnou. Poruba rozhodla zápas už v první třetině, kterou vyhrála 4:0 zejména díky třem brankám Šlahaře. Baník se do zápasu už vrátit nedokázal a prohrál 5:1.

Poruba byla od začátku třetiny hodně aktivní a vytvořila si několik dobrých šancí, které dokázal Michajlov pochytat. Poprvé lovil puk ze své branky v čase 12:13, když Vildumetz našel mezi kruhy Hudečka a ten trefil mezírku mezi betony – 1:0. V čase 14:53 zvýšil náskok Poruby Jakub Šlahař, který si našel volný puk na brankovišti a zametl ho do branky. Na konci 17. minuty to byl znovu Šlahař, který dostal přihrávku z rohu a střelou po ledě a bylo to 3:0. Jakub Šlahař se v první třetině prosadil i potřetí, když v čase 18:39 využil střelou z levého kruhu přesilovou hru a završil hattrick – 4:0.

Baníkovci ve druhé třetině zlepšili výkon, ale nedostávali se do žádných větších šancí. Až ve 28. minutě se po pěkné přihrávce ocitl sám před Bláhou Matěj Zadražil, ale svojí střelou našel jen připravenou lapačku domácího brankaře. Ve 31. minutě měl Bláha opět plné ruce práce, když pokryl střelu Tomiho a následnou dorážku vyrazil maskou. Poruba se prosadila v přesilové hře, protože v čase 32:20 dokázal střelu od modré čáry tečovat Vildumetz a skóre bylo 5:0! V čase 33:55 se Baníku podařilo snížit, když se po buly dostal puk k Tomáši Tomkovi, který dobře ukrytou střelou překonal Bláhu – 5:1. Ve 40. minutě měl ještě velkou šanci Šoustal, který jel sám na Michajlova, ale ten jeho forhendovou kličku vychytal.

Ve 43. minutě nejprve obkroužil útočné pásmu Weinhold, jehož bekhendovou střelu dokázal zblokovat Sedlák a o pár vteřin později stejně dopadl i střelecký pokus Berky. Ve 46. minutě vyslal do šance Rulík dlouhou přihrávkou Tona, ale Bláha si dokázal s jeho šancí poradit. Poruba se ve třetí třetině je těžko dostávala přes střední pásmo a Michajlov byl téměr bez práce. V 50. minutě zahrozil znovu Ton, který dokázal před brankou tečovat střílenou přihrávku, ale bohužel pro sokolovské jen do hrudníku domácího brankaře. Poruba měla od 53. minuty dobrou šanci k navýšení svého náskoku, protože hrála přesilovou hru pět proti třem, ale ani ta domácím nevyšla. V 57. minutě se dostal k odraženému puku mezi kruhy Brodek, napálil ho na branku a Michajlov ani nevěděl, jak puk vyrazil. Do konce utkání se už nic zásadního nestalo a Baník tak prohrál v Porubě 5:1.