Honejsek, P. Sedláček, Ondráček, Kubiš, Kindl, Illéš, Köhler, Gago, Frömel, Luža, Hejcman, Pospíšil

Rostislav Vlach, Juraj Jurík, Oldřich Horák

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Zlín oplatil Baníku porážku z prvního vzájemného zápasu

Zápas ve Zlíně byl dlouho vyrovnaný a o jeho výsledku rozhodla třetí třetina, ve které se postupně trefili za domácí Bartko, Bukač a Kubiš, kteří tak rozhodli o vítězství Zlína 3:0.

Na začátku druhé minuty se mohl uvést brankou v baníkovském dresu Marek Berka, který našlápl mezi zlínskou obranu, ale jeho střelu nad ledem Huf vyrazil betonem. O pár vteřin později se dostal do další slibné pozice tentokrát Jan Pohl, který si najel mezi kruhy, jenže svou střelu namířil těsně nad branku. V 5. minutě to byli opět hráči Baníku, kteří vstoupili do zápasu hodně aktivně, a další šanci měl Rohan, který vystihl rozehrávku domácích, ale opět přišla jen střela nad branku. Zlínští se osmělili směrem dopředu až při jejich přesilové hře, při které v 10. minutě nastřelil tyčku Mikuláš Zbořil. Berani měli ještě jednu šanci na otevření skóre v první třetině, ale ve 20. minutě střílel Ondráček z otočky jen do betonu Michajlova.

Ve druhé třetině nebyla dlouho k vidění žádná šance, protože se ani jednomu z týmu nedařilo dostat do dobré střelecké pozice. Většina akcí končila buď to nepřesnou přihrávkou, nebo dobrou prací bránícího týmu. Ve 28. minutě zahrozil ve vlastním oslabení Rohan, kterému namazal ve vlastním pásmu Zbořil, ale jeho pohotovou střelu Huf pokryl. Ve 33. vyjeli zlínští do rychlého přečíslení, při kterém se puk se štěstím odrazil ke Köhlerovi, který vystřelil z první, jenže Michajlova nepřekonal. V závěru druhé třetiny hráli Berani v početní výhodě, ale sokolovští je k ničemu nepustili a stav po dvou třetinách byl 0:0.

Na začátku 46. minuty byl vyloučený Tomáš Rohan za sekání a zlínští nabídnutou přesilovku přetavili ve vedoucí branku, když v čase 45:47 vymetl horní růžek přesnou střelou zápěstím Jan Bartko – 1:0. V 50. minutě Baník podcenil situaci za vlastní brankou, puk se dostal až na modrou čáru, kde se do něj opřel Bukač a tvrdou střelou nedal Michajlovovi šanci – 2:0. Na konci 52. minuty byl vyloučený Honejsek, baníkovci to zkoušeli dokonce v šesti proti čtyřem, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V čase 54:36 Jakub Illéš nahrál do pozice před prázdnou sokolovskou brankou Kubišovi, který už měl jednoduchou práci a udělal gólovou tečku za dnešním zápasem – 3:0.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: "Byl to zápas o jednom gólu, který rozhodl celý zápas. Ve speciálních formacích jsme zápas neodehráli špatně, ale bohužel přesilové hry jsme sehráli katastrofálně. Soupeř jednu přesilovku využil a poté nám odskočil dalšími dvěma góly. Zkoušeli jsme ještě hru v šesti, což se nám nepovedlo. Říkám opět, byl to zápas o jedné brance a Zlín ji dal první."