Hrachovský, Kunst, Kadeřávek, Dudycha, Michálek, Eliáš

Bartoš, Průžek Bernat, Motloch, Horký, Křemen, Jelínek, Kohút, Svoboda, Žalčík, Šuhaj, Jouza

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Po skvělém závěru z Šumperku alespoň s bodem

Baník prohrával ještě 7. minut před koncem zápasu 3:0, ale skvělým finišem a brankami Pohla, Osmíka a Kverky dokázali srovnat na 3:3. V prodloužení byli šťastnější domácí, kteří tak vyhráli 4:3 v prodloužení

Hned v úvodu zápasu dostal Baník možnost přesilové hry, ve které si chvilkami vytvořil dobrý tlak se střeleckými pokusy, ale žádnou vyloženou šanci neměl. Skóre se poprvé změnilo v čase 7:34, když od modré nahodil domácí obránce Hrachovský a jeho lehkou střelu tečoval do branky Matěj Svoboda – 1:0. V 10. minutě byl blízko vyrovnání Švec, který už si puk v dobré šanci rovnal ke střele, ale na poslední chvíli se skvěle vrátil Žalčík. V čase 12:40 bylo nařízené trestné střílení po faulu Krutila na Průžka, který se sám ujal nájezdu, jenže Cichoň ho vychytal. Další dobrý zákrok sokolovský brankař předvedl v 15. minutě, kdy dokázal vytáhnout střelu Eliáše.

Po 10 vteřinách druhé třetiny měl velkou šanci Bartoš, který si položil Cichoně, ale ten ještě dokázal zakročit betonem. Přesně v čase 25:00 Šuhaj předložil puk po skvělé akci Svobodovi, který z blízkosti překonal Cichoně a poslal domácí do vedení 2:0. V čase 27:26 už Šumperk vedl o tři branky, protože Šuhaj připravil branku pro Šimona Jelínka – 3:0. S baníkovci to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře a do konce druhé třetiny přežili ještě několik velkých šancí Draků, při kterých se vyznamenal Oldřich Cichoň.

Baník opět zaspal začátek a ve 41. minutě mohl zvýšit Průžek, který střílel do odryté branky, ale Cichoň předvedl další fantastický zákrok. Kouzlo brankaře Lackoviče zrušil až v čase 53:42 Jan Pohl, který se uvolnil mezi kruhy a přesnou střelou snížil na 3:1. O devatenáct vteřin už to bylo jen o jeden gól, protože rychlý protiútok zakončil po asistencích Zadražila a Weinholda Martin Osmík – 3:2. Draci se vzali oddechový čas, ale ani to klid na jejich hokejky nepřineslo. V půlce 59. minuty Cichoň opustil svou branku a sokolovští to zkoušeli vyrovnat při power play. V čase 19:58 nahodil puk směrem na branku Weinhold a Jaromír Kverka přesnou tečí poslal zápas do prodloužení – 3:3.

Prodloužení trvalo pouhých 9 vteřin, protože krásnou individuální akci předvedl Jelínek, který svým druhým gólem v zápase rozhodl o bodu navíc pro Draky – 4:3.

Ohlasy po utkání

Martin Štrba: I přes to, že jsme první dvě třetiny předvedli špatný výkon a prohrávali 3:0, bych chtěl nakonec klukům poděkovat za poslední třetinu, ve které se nám v posledních vteřinách podařilo vyrovnat. Tým ukázal svůj charakter. Mrzí mě, že nám nevyšlo lépe prodloužení, protože bod navíc by se nám ve vyrovnané tabulce hodil.