HC Dynamo Pardubice "B"
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Roischel, Polák, tresty: 3:4
Vyloučení - 2 min.: 3:3
Mimořádné tresty: nařízeno trestné střílení za faul hráče Vodička (SOK) - Zeman proměnil
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 1:0
Střely: 30:19, počet diváků: 291
Vstřelené branky + asistence
  • 01:33 Weinhold (Osmík)
  • 07:00 Hrádek (Zeman, Nedbal) - OSL.
  • 17:26 Kverka (Hauser, Pohl)
  • 21:57 Stehlík (Rohan T., Švec)
  • 22:40 Zeman - trestné střílení
  • 38:19 Machač (Oliva, Klouček)
  • 61:58 Vracovský (Jurčík, Weinhold)
Ostatní zápasy kola
Přerov - Litoměřice 2:3 SN
Kolín - Zlín 4:3
Poruba - Jihlava 4:1
Šumperk - Vsetín 7:3
Frýdek-Místek - Prostějov 3:2 PP
Slavia Praha - Třebíč 6:1
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Brankáři:

Klouček (Nečas)

Obránci:

Bučko, Drtina, Nedbal, Zdráhal, Hrádek, Oliva, Kubíček, Kulhánek

Útočníci:

Rouha, Kaut, Půhoný, Endál, Herčík, Lichtag, Hajný, Machač, Turek, Zeman, Pochobradský

Trenéři:

David Havíř, Jan Starý
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Ze zápasu s Dynamem B Baník veze 2 body

Baníkovci v Chrudimi s Pardubicemi dvakrát vedli, ale nakonec zápas skončil po základní hrací době 3:3. V prodloužení vystřelil bod navíc svým gólem Tomáš Vracovský.

Sokolov předvedl další výborný vstup do zápasu. Martin Weinhold našlápl ve středním pásmu, krásně si prohodil obránce a dostal se sám před Kloučka, kterého v čase 1:33 přesnou střelou překonal – 0:1. Na začátku 6. minuty dostal Baník možnost početní výhody, která se mu moc nevydařila, a navíc v jejím závěru dokonce inkasoval, protože v čase 7:00 Hrádek využil přesné přihrávky a srovnal na 1:1. K vidění pak byla pasáž, ve které se ani jeden z týmu nedostal do žádné větší šance. Baníkovci si ještě do konce první třetiny vzali vedení zpátky díky Kverkovi, který v čase 17:26 v pádu dostal puk za Kloučkova záda – 1:2.

Vstup se sokolovským povedl i do druhé třetiny. Tomáš Rohan vybojoval za brankou puk, poslal ho na brankoviště na volného Lukáše Stehlíka, kterému střela z první sice úplně nesedla, ale v čase 21:57 nakonec skončila v brance Kloučka – 1:3. Ani ne o minutu později však musel za záchrannou brzdu zatáhnout Vodička a nařízené trestné střílení proměnil v čase 22:40 přesnou střelou svým druhým gólem v zápase Zeman – 2:3. Ve 29. minutě to zkoušel přes obránce Jurčík, ale jeho střelu dokázal domácí brankař vyrazit ramenem. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 33. minutě při přesilové hře Herčík, jenže Michajlov dokázal jeho zakončení pokrýt betonem. V čase 38:19 předvedl své rychlé ruce Machač, který se protáhl po pravé straně a dokázal najít mezeru mezi betony Michajlova – 3:3.

Ve 43. minutě vyzkoušel pozornost Kloučka Osmík, ale domácí brankař jeho pokus pokryl. O minutu později to zkoušel Zadražil, jenže svojí střelou našel jen Kloučkův Beton. V 51. minutě se dostali do přečíslení Herčík s Endálem, ale žádné větší ohrožení branky Michajlova z toho nebylo. V 56. minutě dostal puk mezi kruhy, srovnal si ho na střelu, ale Michajlov Baník podržel. Na konci základní hrací doby hrálo Dynamo přesilovou hru, ve které se dostalo do tlaku, ale baníkovci oslabení ubránili a dostali zápas do prodloužení.

O druhém bodu pro Sokolov rozhodl v prodloužení v čase 61:58 Tomáš Vracovský - 3:4.

Ohlasy:
Tomáš Rohan -
 „Při vyrovnanosti tabulky hrozně důležité dva body. Zápas byl vyrovnaný, čemuž odpovídá i výsledek.“

6. TÝDEN (6. 2. - 12. 2. ) - ZDE
7. TÝDEN (13. 2. - 19. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00