Jiránek, Jáchym, Jandus, Burian, Ostřížek, Hašek, Jansa, Vlach, Slanina, Routa, Venkrbec, Maruna

Michajlov (28.-60. Cichoň)

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo

Čtyři inkasované góly v oslabení a Baník v Prostějově nebodoval

Po výhře nad Vsetínem a Jihlavou Baník další body nepřidal. V Prostějově prohrál 5:2 po třetinách 0:0, 5:0, 0:2.

V 9. kole Baník zajížděl do Prostějova, který po nevýrazném začátku sbírá v poslední době vítězství. Sokolov odjel k zápasu i s čerstvou posilou Michaelem Krutilem z pražské Sparty. V dresu soupeře pak nastoupili Vítek Benda, Tomáš Jandus a Petr Hašek, kteří hráli za Baník. Naopak specifický byl zápas také pro Marka Švece a Petra Krejčího, kteří působili v Prostějově.

Domácí zahrozili hned na začátku druhé minuty, Baník pak kontroloval několika příležitostmi, ale všechny zůstaly nevyužité. V první třetině se tak měnil pouze stav vyloučených, oba týmy svá oslabení však dokázaly ubránit. Stav tak po prvních dvaceti minutách zůstal 0:0.

Na začátku druhé třetiny přišel klíčový okamžik celého zápasu. Tvrdý střet Ondřeje Jurčíka s prostějovským Slaninou vyhodnotili rozhodčí jako nedovolený a hostující útočník putoval do kabin s trestem do konce zápasu. V pětiminutové přesilovce Prostějov udeřil. Po pěkné kombinaci nejprve ve 25. minutě skóroval Tomáš Jiránek – 1:0. O minutu a půl později se povedenou střelou prosadil i Filip Jansa – 2:0. Jenže to ještě nebylo vše. Na začátku 28. minuty David Ostřížek v téže přesilovce zvyšoval již na 3:0. Baník následně ještě reklamoval faul Venkrbce na Krejčího, rozhodčí však svůj verdikt neupravili. A aby toho nebylo málo, domácí přidali ještě jeden gól, když se po rychlé akci trefil znovu Filip Jansa – 4:0.

Po tomto gólu Michajlova vystřídal Cichoň, který brzy také čelil oslabení. To sice pro Baník dopadlo úspěšněji než předešlé, ale ve 34. minutě Matouš Venkrbec přidal pátý gól – 5:0. Baník byl v této fázi hry viditelně otřesen a domácí si vypracovali ještě další šance, stav se již ale neměnil.

Na začátku třetí třetiny hrál Baník přesilovou hru, ještě se neprosadil. To se změnilo až ve 49. minutě, kdy při přesilové hře 5 na 3 nejprve gólman Němeček skvěle vychytal Kverku i Osmíka, ale na střelu Jana Pohla do poloodkryté brány již byl prostějovský brankář krátký – 5:1.

A Baník vstřelená branka povzbudila. V 52. minutě střílel od modré Krejčí a Petr Hauser se zorientoval na brankovišti nejlépe a uklidil puk do brány – 5:2. Poté se Baník dostal ještě do několika náznaků šancí, ale stav se již neměnil.

Především díky čtyřem gólům během pětiminutové přesilovky zvítězil Prostějov nad Baníkem 5:2. Odčinit porážku bude chtít Baník hned v pondělí 10. 10., kdy od 18:00 bude na domácím ledě hostit lídra tabulky, tým Třebíče.

Ohlasy – Jan Novák: Do dnešního zápasu jsme vstoupili jako vyrovnaný soupeř, bohužel rozhodlo naše dlouhé oslabení, při kterém jsme inkasovali góly a pak jsme se už nedokázali soupeři gólově vyrovnat. Máme zítřek na odpočinek a v pondělí nás čeká další zápas, do kterého jdeme s odhodláním vyhrát.