A. Zeman, Vrdlovec, Svačina, Doktor, Haas, Dostálek, Bednář, Hotěk, Klimša, Geidl, Macháček, Matěj

Martin Janeček

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník veze z Frýdku první výhru.

Baníkovci si po vítězství v dalekém Frýdku-Místku připisují první výhru v tomto ročníku Chance ligy. Po brankách Osmíka a Zadražila vyhráli sokolovští 1:2.
Baník vstoupil to utkání hodně aktivně a domácí brankař Švančara si určitě nemohl stěžovat na nedostatek práce ve svém brankovišti. První větší příležitost byla k vidění až v 11. minutě, kdy Svačina našel volného Vrdlovce, ale ten skákavý puk nedokázal trefit přesně. V 15. minutě šikovně tečoval Kružíkovo nahození Vracovský, ale puk se otřel jen o boční konstrukci branky. V závěru první třetiny se dostal Frýdek do přečíslení dva na jednoho, Hotěk posunul puk na Doktora, jenže ten namířil svůj pokus vysoko nad branku.

Ve 22. minutě si o přihrávku klepl Zeleňák, Doktor na něj poslal puk a prvně jmenovaný poslal svou prudkou střelu jen do CIchoňovo betonu. Baníkovci pak zahrozili ve vlastním oslabení, kdy se dostali do brejku dva na jednoho, ale nedokázali tuto výhodu využít. Ve 30. minutě nejprve střílel Vrhel a následně se dostal ke střele i Konečný, ale oba dva vychytal Švančara. V čase 38:57 zaváhala obrana domácích, když Klimša poslal puk za vlastní branku, kde ale našel jen hokejku Kverky, který posunul puk na levý kruh, odkud se gólovou střelou pod horní tyčku prezentoval Martin Osmík - 0:1.

Na začátku třetí třetiny si sokolovští vytvořili v útočném pásmu dobrý tlak, ale Rysi je do žádné větší šance nepustili. A byli to naopak domácí, kteří v čase 42:48 dokázali vyrovnat. Krásnou kombinaci zakončil po nezištné přihrávce od Vrdlovce Vladimír Svačina - 1:1. Po vyrovnání byl k vidění opatrný hokej, protože ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu. Ta nakonec přišla, když domácí obrana zapomněla na Zadražila, který se v čase 52:55 po přihrávce Kružíka řítil sám na Švančaru a svůj únik zakončil mezi jeho betony - 1:2. Navýšit vedení mohl ještě Marek Švec, který se také dostal do úniku, ale v tísni svou šanci neproměnil. Kdo očekával závěrečný tlak domácích za vyrovnáním musel být zklamaný, protože baníkovci zvládli závěr zápas na jedničku a většinu času strávili v obraném pásmu Rysů a dokráčeli si pro první tříbodový zisk.

Ohlasy po utkání:
Martin Štrba: Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělý výkon. Do Frýdku jsme nejeli po prohraném utkání se Šumperkem v nejlepším rozpoložení a o to více si výhry cením. Kluci dodržovali všechno, co jsme po nich před zápasem chtěli a díky tomu si připisujeme první vítězství v sezoně.