Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Klouček (Nečas)

Zdráhal "A", Kaštánek, Oliva, Nedbal, Drtina, Kubíček, Bučko

Lichtag, Rákos "C", Urban, Půhoný, Herčík, Rouha, Machač, Kaut "A", Zeman, Rohlík, Pochobradský, Turek

David Havíř

CHANCE LIGA: Baník nezvládl úvod sezony

Po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách Baník přišel o možnost bodového zisku v úvodu třetí třetiny, kdy třikrát inkasoval a celkově s Pardubicemi B prohrál 2:5.

Hned v úvodu zápasu dostali baníkovci možnost početní výhody, ve které měl velkou šanci na otevření skóre Jurčík, který už na brankovišti zakončoval do prázdné branky, ale jeden z bránících hráčů dokázal puk zblokovat. V 9. minutě projel přes střední pásmo Jan Pohl, poslal puk na pravé křídlo Vracovskému, jehož prudká střela zápěstím orazítkovala horní tyčku za Kloučkem. O tři minuty později to byl znovu Vracovský, který se tentokrát dostal až k bekhendové kličce, ale při zakončení trefil jen vyrážečku. Největší šanci Pardubic měl o pár chvilek později Herčík, který se ocitl sám před Michajlovem, ale svojí střelu poslal jen do jeho výstroje. První baníkovský gól v sezoně vstřelil v 16. minutě František Klejna, který si šikovně sjel od modré čáry na levý kruh pro přihrávku od Safina a střelou po horní tyč poslal do vedení 1:0.

V úvodu druhé třetiny dostalo Dynamo možnost početní výhody, kterou ale baníkovci dokázali ubránit. Ve 24. minutě se ocitl sám mezi kruhy Zadražil, ale svou bekhendovou střelou trefil jen připraveného Kloučka. Ve 26. minutě se natlačil až do zakončení Daniel Herčík, který nakonec propasíroval svou střelu mezi betony a srovnal na 1:1. Ve 36. minutě nabral rychlost ve středním pásmu Stanislav Vrhel, dojel si až k pravému kruhu, odkud vyslal střelu na vzdálenější tyčku, ale brankař Dynama ji dokázal vyrazit. V čase 35:40 ukázal svůj důraz Jurčík, který nahodil puk do útočného pásma, Klouček ho neudržel a domácí útočník ho dostal za jeho záda – 2:1. Jen v čase 39:25 si vybral slabší chvilku brankař Michajlov, kterému propadl pokus Tomáše Kauta a byl z toho gól do šatny – 2:2.

Hned v čase 41:39 šli pardubičtí do vedení. Po odrazu od zadního mantinelu se puk dostal do brankoviště a byl to Rouha, který ho dopravil do branky – 2:3. V čase 45:09 už to bylo 2:4, protože se Michal Pochobradský uvolnil v rohu, natlačil se do zakončení a dostal puk pod horní tyčku. Na začátku 47. minuty nastřelil horní tyčku Urban a o pár vteřin později v čase 46:45 se Půhoný dostal k dorážce do odkryté branky a zvýšil na 2:5. V 53. minutě to bylo opět Dynamo, které mohlo navýšit svůj náskok, ale Herčík po pěkné kombinace trefil levou tyč. Poslední velká šance byla k vidění v 56. minutě, kdy mezi kruhy zůstal zapomenutý Machač, ale v dobré pozici branku přestřelil.