PPPPPV
Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Kokrment, Beneš, tresty: 4:6
Vyloučení - 2 min.: 4:6
Střely: 44:39, počet diváků: 420
  • 02:42 Vracovský (Pohl, Tomek)
  • 10:07 Eliáš (Kohút)
  • 12:58 Kverka (Safin, Pohl)
  • 16:20 Tomek (Tomi, Novák)
  • 18:50 Kunst (Bartoš)
  • 24:47 Zadražil (Švec)
  • 27:14 Kohút (Bernat)
  • 45:11 Žalčík (Bartoš, Drtil)
  • 51:53 Průžek (Vachutka)
Jihlava - Zlín 1:2 SN
Vsetín - Pardubice "B" 3:1
Litoměřice - Kolín 5:6 PP
Třebíč - Frýdek-Místek 5:4 PP
Prostějov - Poruba 3:4 SN
Přerov - Slavia Praha 3:2 SN

Trenéři:

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo
Soupiska DRACI PARS Šumperk

Lackovič (17.-60. Hamalčík)

Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský, Rutar (Dudycha)

Žalčík, Bartoš, Jelínek, Průžek, Kohút, Vachutka, Bernat, Šuhaj, Svoboda, Jouza, Křemen, Čermák

Trenéři:

Lukáš Majer, David Švagrovský, Peter Pútec

CHANCE LIGA: Baník doma prohrál se Šumperkem

Baníkovci ztratili dobře rozehraný zápas, ve kterém vedli před třetí třetinou 4:3, ale v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát inkasovali a ze zápasu s Draky odchází bez bodu.

Ve 2. minutě Cichoň neudržel nahození a k dorážce se dostal Svoboda, ale domácí brankař svou chybu napravil. První gól v zápase padl v čase 2:42, kdy Pohl našel z rohu Vracovského, který se prosadil střelou pod horní tyč – 1:0. V 5. minutě se dostal do samostatného úniku Jelínek, ale Cichoň se opět vyznamenal dobrým zákrokem. Vyrovnání přišlo v 11. minutě, kdy se po Kohútově střele dostal k dorážce Eliáš, který srovnal na 1:1. Baníkovci dokázali využít hned svojí první početní výhodu, protože v čase 12:58 se po Safinově křižné přihrávce dostal k puku Kverka a vrátil domácím vedení – 2:1. V čase 16:20 si připsal svůj premiérový gól v Chance lize obránce Tomáš Tomek, který střelou po ledě vyhnal Lackoviče z branky – 3:1. Drakům se ještě podařilo snížit v početní výhodě v čase 18:56, kdy se střelou zápěstí prosadil Kunst – 3:2.

Hned na začátku druhé třetiny se dostal do zakončení dvakrát Safin, ale Hamalčík si s jeho pokusy poradil. Ve vlastním oslabení zahrozil ve 24. minutě Křemen, který obral o puk Nováka, ale Cichoň si s jeho střelou poradil. V čase 24:47 využili domácí další přesilovou hru, po kombinaci Švece se Zadražil, kdy se druhý jmenovaný dostal sám před Hamalčíka, kterého překonal bekhendovou kličkou – 4:2. Draci dokázali snížit v čase 27:14, když se k dorážce Bernatovo střely dostal Kohút, který se nemýlil – 4:3. Ve 29. minutě se ocitl úplně sám před brankařem hostí Zadražil, ale nenašel mezírku mezi jeho betony. O 4. minuty později byl ve stejné pozici i Hauser, ale ani on Hamalčíka nepřekonal. Ve 37. minutě měl vyrovnání na hokejce Kohút, ale tváří v tvář Cichoňovi neuspěl.

Ve 42. minutě měl dvě velké šance Ondřej Jurčík, ale nejprve ho vychytal Hamalčík a druhou střelu namířil do chráničů bránícího hráče. V čase 45:11 dokázal Šumperk vyrovnat, protože krásnou přihrávkou našel Bartoš Žalčíka a bylo to 4:4. V 50. minutě mohl zvýšit Průžek, ale Cichoň jeho střelu vyrazil betonem. V čase 51:13 vypadla Cichoňovi střela Vachutky a pohotově ji do branky uklidil Jiří Průžek – 4:5. Baník v závěrečné hře bez brankaře předvedl drtivý tlak, ve kterém měl několik šancí, ale díky skvělému Hamalčíkovi už vyrovnat nedokázal.