Čachotský, Skořepa, Pořízek, Beránek, Miškář, Šik, Harkabus, Seman, Mácha, Cachnín, Handl, Brož

Viktor Ujčík, Karel Nekvasil

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník s Duklou za tři body

Před třetí třetinou baníkovci prohrávali s Duklou 2:1, ale díky dvě brankám ve třetí třetině zapisují druhou výhru v řade. V zápase zazářil Ostap Safin, který byl u všech branek Baníku!

Začátek zápasu byl hodně opatrný a ani jedna ze stran nechtěla udělat chybu. Proto byla první větší šance k vidění až v 5. minutě, když se nahozený puk odrazil od zadní mantinel před Cichoňovu branku, kde v dobré pozici promáchl Miškář. Baník se dostal k prvnímu ohrožení branky až ve v 9. minutě a hned z toho byl gól. Safin našel mezi kruhy Kverku a ten měl v čase 8:35 dost času na to, aby zamířil pod horní tyčku – 0:1. Jenže hned po 55 vteřinách se po na pravém křídle uvolnil Handl a střelou na vzdálenější tyč vyrovnal na 1:1. Ve 12. minutě hrála Dukla přesilovku, ve které byl hodně aktivní Harkabus, ale ani jedna jeho střela se neujala. V 18. minutě se ocitl Kverka opět ve stejné pozici, ze které už skóroval, ale tentokrát narazil na připraveného Berana.

Baníkovců se v úvodu druhého dějství podařilo ubránit další oslabení, ve kterém Jihlavu téměř k ničemu nepustil. Ve 26. minutě se odrazil puk na levém kruhu k Šikovi, který pohotově vystřelil z otočky, jenže Cichoň k sobě betony sklapl včas. V polovině druhé třetiny měl Baník možnost přesilovky, ve které střílel s nacvičené kombinace Vracovský, ale Beran jeho střelu dokázal vyrazit. O chvilku později střílel z levého kruhu z první Hauser, který trefil přesouvajícího se Berana. Ve 35. minutě zahrozil ve vlastním oslabení Dvořák, který to neúspěšně zkoušel střelou mezi nohy sokolovského brankaře. V čase 37:19 se prosadil podruhé v zápase Handl, když využil nastřeleného puku ze středního pásma, který se odrazil od zadního mantinelu přímo na jeho hůl a střelou na vzdálenější tyč poslal Jihlavu do vedení 2:1.

Ve 41. minutě byl vyloučený domácí útočník Miškář a Baník dokázal v početní výhodě s Jihlavou srovnat krok. V čase 42:25 napálil puk pod horní tyčku od modré čáry obránce Jan Pohl a vyrovnal na 2:2. Baníkovci po vstřelené brance ožili a byl jich plný led. Z toho vyplynula i vedoucí branka z 53. minuty, když se zopakovala spolupráce z první brankové situace zápasu mezi Safinem a Kverkou, při které se druhý jmenovaný prosadil střelou mezi betony – 2:3. Dukla to zkoušela přes tři minuty bez brankaře, ale ani výhoda jednoho hráče v poli ji k vyrovnání nepomohla a sokolovští tak mohli slavit další cenný skalp.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Až na prvních deset minut jsme se drželi plánu, se kterým jsme šli do zápasu. Klukům patří pochvala a poděkovaní za bojovnost a nasazení, díky kterému se nám podařilo zápas ve třetí třetině otočit. Podle mě jsme se si dnešním výkonem tři body zasloužili.