PVVPV
Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Belko, Baxa, tresty: 4:4
Vyloučení - 2 min.: 4:4
Střely: 32:29, počet diváků: 538
  • 14:52 Kružík (Kverka, Pohl)
  • 15:35 Jiskra (Tomi, Kverka)
  • 23:51 Novák (Doudera, Michalčuk)
  • 26:07 Zadražil (Jurčík, Osmík)
  • 38:49 Kružík (Kverka, Jurčík)
Zlín - Slavia Praha 5:2
Jihlava - Kolín 3:2
Vsetín - Přerov 4:3 SN
Prostějov - Litoměřice 0:5
Poruba - Pardubice "B" 5:3
Šumperk - Frýdek-Místek 5:4 SN

Trenéři:

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán (Jekel)

Poizl, Tureček, Forman, Furch, Doudera, Vodný

Dočekal, Bittner, Psota, Holec, Michálek, Ferda, Krliš, Svoboda, Sedláček, Michalčuk, Novák, Meluzín

CHANCE LIGA: Další cenná výhra. Baník porazil Třebíč!

Baníkovci odehráli s lídrem tabulky skvělý zápas, ve kterém výhráli 4:1. Zazářili hlavě posily z Energie Vladislav Habal, Vít Jiskra a dvougólový Daniel Kružík.

V první minutě byl k vidění velký tlak Třebíče, ze kterého vyplynuly šance Bittnera a Furcha, ale Habal svůj tým v úvodu podržel. Na druhé straně mohl otevřít skóre ve 2. minutě Tomi, který byl v dobré pozici, ale Mičán jeho pokus dokázal vyrazit. V polovině třetiny hráli domácí přesilovku, na jejímž konci přišel křížný pas na Kverku, jehož střelu z první Mičán ztlumil na svých betonech. Běžela 11. minuta a po Tonově střele se puk odrazil k levé tyčce na Zadražila, ale ten v těžké pozici puk nedokázal dorazit do odkryté branky. Baník šel do vedení v čase 14:52, když se po střele od modré dostal na Kverku, který ještě v pádu našel lépe postaveného Kružíka a ten střelou na vzdálenější tyč dal na 1:0. O 43 vteřin později poslal nezištnou přihrávku z prostoru za brankou Tomi přímo na Jiskru, který měl dost času si puk připravit a podruhé ho poslat do branky Třebíče – 2:0.

Třebíč dokázala ve 24. minutě snížit na rozdíl jediné branky, když se Douderova střela šťastně odrazila k Novákovi, který prudkou střelou překonal Habala – 2:1. V čase 26:07 odpověděl brankou Matěj Zadražil, kterého před brankou našel od zadního mantinelu Jurčík – 3:1. Ve 29. minutě byl blízko k druhé brance v zápase Novák, ale sám proti Habalovi neuspěl. V podobné situaci se ocitl ve 37. minutě Bittner, jehož bekhendovou kličku Habal pokryl. V závěru třetiny hrál Baník v početní výhodě, ve které z pozice mezi kruhy tvrdě střílel Pohl, ale Mičán proti jeho střele vytáhl parádní semafor. Baníkovce to ale nemuselo mrzet, protože v čase 38:49 Kverka poslal puk křížem na Kružíka, který svým druhým gólem zvýšil na 4:1.

Ve 43. minutě Bittner čistě vyhrál buly na Dočekala, který pohotově vystřelil po ledě, ale Habal puk vyrazil betonem. Ve 45. minutě se baníkovci na téměř dvě minuty usadili v útočeném pásmu, při kterém střílel postupně Jurčík, Novák a Klejna, ale ani jedna střela se neujala. V 52. minutě při přesilovce Kverka našel střílenou přihrávkou na brankoviště Jurčíka, jehož teč dokázal Mičán vytěsnit z prostoru branky. V 55. minutě se Bittner vystřelil, puk se na brankovišti odrazil k Dočekalovi, který před z otočky střílel do odryté branky, ale Habal na poslední chvíli puk vykopl betonem.

V závěru ještě hosté vyvinuli snahu o zkorigování skóre, ale obrana Baníku odolala a domácí dovedli zápas do vítězného konce. Baník po velmi dobrém výkonu zvítězil 4:1 a poskočil na páté místo v tabulce.