Válek, Jícha, Guman, Procházka, Kracík, Slavíček, Zabloudil, Kuťák, P. Svoboda, Gajda, M. Vitouch, Chlubna

Miroslav Přerost

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo

CHANCE LIGA: Po obratu vezeme z Litoměřic další výhru

Baník dokázal ve třetí třetině otočit zápas a v Kalich aréně zvítězit 3:5. Velkou zásluhu na vítězství má Jaromír Kverka, který si v zápase připsal čtyři body!

Ve 3. minutě jeden z baníkovců střílel od modré, puk se odrazil k Vracovskému, ale jeho pohotový pokus dokázal Král pokrýt. V 5. minutě se kališníci dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Guman jen do Cichoně. V čase 4:44 vyhrál Kracík buly za sebe na Marcela, jehož ne příliš tvrdá střela prošla až za překvapeného Cichoně – 1:0. V 11. minutě střílel nebezpečně od modré Novák, puk Královi sice vypadl, ale domácí obrana baníkovce k dorážce nepustila. Baníku se ještě v první třetině podařilo vyrovnat, když puk z rohu kluziště dostal před branku Kverka na Hausera a ten v čase 18:51 vstřelil gól na 1:1.

Ve 22. minutě se nejprve ke střele a následně i k dorážce Matěj Zadražil, ale opět narazil na dobře postaveného Krále, který ho vychytal. Ve 26. minutě se litoměřičtí dostali do přečíslení dva na jednoho, při kterém nic nevymýšlel Filip Kuťák a v čase 25:53 poslal domácí znovu do vedení – 2:1. Odskočit na rozdíl dvou branek mohli kališníci ve 28. minutě, když po faulu Osmíka bylo nařízeno trestné střílení, které ale neproměnil Přemysl Svoboda. V druhé polovině druhého dějství byl Baník hodně aktivní a několikrát si vytvořil solidní tlak, ale bez brankového efektu.

V čase 43:11 se po krásné kombinaci po ose Kverka – Vracovský se puk dostal až před brankoviště k volnému Janu Pohlovi, který se nemýlil a srovnal na 2:2. O chvilku později hráli baníkovci přesilovku, při které nabídl gól krásnou přihrávkou před prázdnou branku Kverka Jurčíkovi a ten v čase 44:20 otočil zápas na 2:3. Ve 48. minutě se do rychlého brejku dostal Hauser, který si ještě všimnul lépe postaveného Kverky a ten v čase 47:14 zvýšil na 2:4. Litoměřice to v závěru zkoušeli ještě vylepšenou přesilovou hrou 6 na 4, při které ale dokázal do prázdné branky podruhé v zápase skórovat v čase 57:18 Jurčík – 2:5. Litoměřicím se ještě podařilo o 21 vteřin později snížit Gajdou na 3:5, ale na víc se domácí nezmohli a Baník si tak připsal další výhru.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Velké díky klukům za to že nesložili zbraně a dokázali zápas otočit. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili a byli jsme celý zápas lepším týmem. Teď se musíme koukat dopředu a připravit se na sobotní zápas s Kolínem, kde chceme potvrdit náš dnešní výkon.