PPPVVP
Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Kokrment, Maňák, tresty: 3:4
Vyloučení - 2 min.: 3:4
Střely: 43:39, počet diváků: 703
  • 27:10 Kružík (Zadražil, Švec)
  • 29:52 Vrhel (Kružík, Jiskra)
  • 40:39 Žejdl (Poletín, Klikorka)
  • 46:59 Knotek (Všetečka, Hejda)
  • 64:18 Knotek (Klikorka, Žejdl)
Třebíč - Přerov 3:0
Jihlava - Frýdek-Místek 4:1
Litoměřice - Pardubice "B" 5:0
Vsetín - Poruba 2:1
Zlín - Šumperk 7:1
Prostějov - Kolín 2:0

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo
Soupiska HC Slavia Praha

Málek (Pittr)

Němeček, Žovinec, Matyáš, Szathmáry, Klikorka, Hejda (Fiala)

Kern, Brož, Havrda, Strnad, Poletín, Simon, Závora, Mrňa, Žejdl, Všetečka, Pšenička, Knotek

Trenéři:

Daniel Tvrzník, Pavel Kolařík

CHANCE LIGA: Baník padl se Slavií v prodloužení

Po nepovedené první třetině si dokázal Baník ve druhé třetině zlepšeným výkonem vybojovat dvoubrankový náskok, který ale ve třetí třetině ztratil a zápas zamířil do prodloužení. V tom rozhodl o druhém bodu pro Slavii druhým gólem v zápase Tomáš Knotek.

Ve 2. minutě dostal Kern přihrávku od zadního mantinelu na levý kruh, ale svým pokusem trefil jen hrudník domácího brankaře. V 4. minutě ujel domácí obraně Mrňa, který zkoušel najít místečko okolo lapačky, jenže Michajlov jeho střelu dokázal vyrazit. V 11. minutě měl velkou příležitost k otevření skóre po křižné přihrávce Všetečky Brož, kterého skvělým zákrokem vychytal Michajlov. Na toho se valila jedna střela za druhou a ve 13. minutě pokryl další pokus z mezikruží od Knotka. Asi největší šanci domácí měl v 16. minutě v početní výhodě Tomi, ale Málek si proti jeho střele vyjel a dokázal jí vytěsnit mimo branku.

Baníkovci vstoupili do druhé třetiny jako vyměnění a určovali tempo hry. Ve 25. se až z rohu proháčkoval do zakončení Vrhel, ale jeho bekhendový pokus mezi betony Málek pokryl. Ve 27. minutě sokolovští dobře zakombinovali v přesilovce, kdy dostal nabito Vracovský, jenže Málek jeho střelu dokázal vyrazit. V další přesilovce už se domácí dokázali prosadit. V čase 27:10 dostal přihrávku mezi kruhy Kružík, který přesnou střelou pod horní tyčku dal na 1:0. Kružík měl prsty i v druhé gólové situaci, kdy šikovně nahrál o betony Málka na dojíždějícího Vrhela, který v čase 29:52 dostal puk do branky podruhé – 2:0. Velkou šanci na snížení měl ve 32. minutě Klikorka, který si položil Michajlova, ale ten jeho zakončení dokázal vykopnout betonem. Ve 38. minutě to ještě zkoušel z otočky Jisrka, ale skóre už se ve druhé třetině neměnilo.

Slavisté vstřelili hned v úvodu třetí třetiny kontaktní gól, když střelu Klikorky tečoval Poletín k Žejdlovi a ten čase 40:39 dal na 2:1. Ve 42. zůstal úplně sám před Málkem Tomi, ale svojí velkou šanci neproměnil. Své šikovné ruce pak předvedl Všetečka, který si udělal prostor a v pádu dokázal dostat puk na Knotka, který v čase 46:59 vyrovnal na 2:2. V 56. minutě střílel od modré Jan Novák, ale Málek měl na jeho pokus dobrý výhled. V 59. minutě při přesilové hře měli dvě velké šance Hauser a Pohl, ale Málek dokázal svůj tým podržet a dostat zápas do prodloužení.

V čase 64:18 ujel domácí obraně Knotek, který přesnou střelou rozhodl o tom, že si druhý bod do tabulky připsala Slavie.