Pavelka (Němeček)

Kubeš, Malák, Benda, Hamšík, Poledna, Pěnčík, Valenta

V. Burian, T. Jáchym "A", Jiránek "A", Hašek, Vlach, Jansa, T. Jandus, Venkrbec, Slanina, M. Novák "C", Maruna

CHANCE LIGA: Vydřené vítězství. Baník porazil Prostějov 3:1.

Vyrovnaný zápas, ve kterém kralovali brankaři nakonec domácí dokázali zvládnout. Po dvou brankách Tomiho i prvním letošním gólu Marka Švece vyhrál Baník nad Prostějovem 3:1.

Začátek z obou stran byl hodně opatrný a plný nepřesností. Nakonec z první větší příležitosti šel Baník do vedení. Vojtěch Tomi si vyměnil puk s Rohanem, který mu ho vrátil zpátky na pravý kruh a Tomi v čase 4:37 střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre – 1:0. Martin Michajlov čekal na první zákrok až do času 9:51, kdy na něj od mantinelu nahodil puk Hašek. Vyrovnat se Prostějovu podařilo po střele Pěnčíka od modré čáry, kterou Michajlov vyrazil před sebe a v čase 11:36 puk dorazil Roman Vlach – 1:1. V 16. minutě se otevřel prostor na pravém křídle pro Hausera, ale jeho tvrdá střela skončila v rozkleku brankaře Pavelky.

Ve 22. minutě se Poledna proháčkoval od modré až do zakončení, jenže ve slibné pozici netrefil branku. O tři minuty později v přesilovce dostal Zadražil puk mezi kruhy, ale také zamířil vedle. Baníkovci chvilku na to hráli skoro minuty v pěti proti třem, ale téměř k ničemu se nedostali. Minutu pěti proti třem poté hráli i prostějovští, kteří si vytvořili dobrý tlak, ze kterého vyplynula šance Jiránka, jehož střelu po ledě Michajlov vykopl betonem. Po návratu z trestné lavice se dostal ve 35. minutě k zakončení Zadražil, jehož střelu do protipohybu Pavelka dokázal vyrazit. Prostějov mohl poslat do vedení Jandus, který ujel ve vlastním oslabení, ale Michajlov předvedl důležitý zákrok. Ve 39. minutě poslal puk křížem Jurčík na Tomi, ten střelou z první orazítkoval horní tyč, ale o pár vteřin později dostal do totožné pozice puk znovu a v čase 38:35 ho už dostal za Pavelkova záda – 2:1.

Ve 43. minutě zůstal úplně volný před Pavelkovo brankou Vracovský, který si srovnal puk, ale svojí střelou trefil jen vyrážečku prostějovského brankaře. O minutu později dostal přihrávku od zadního mantinelu Jiránek, který to zkoušel mezi betony Michajlova, ale ten je včas srazil k sobě. V 53. minutě se dostal do dobré pozice Pěnčík, jehož střelu z pozice mezi kruhy Michajlov vyškrábl lapačkou nad branku. Hosté to zkoušeli dvě minuty před koncem bez brankaře a při tlaku se dostal do dobré příležitostí Burian, jenže trefil Michajlova do ramena. O chvíli později vystihl přihrávku na modré čáře Švec, který do prázdné branky v čase 59:17 upravil na 3:1.