R. Černý, Kudělka, Krisl "C", Chroboček, M. Novotný, Hrdinka, Ševčík

Jak. Svoboda, Ministr, Doležal "A", Březina, Jan Svoboda, Pechanec, Dobša, Macuh, Indrák, Goiš, F. Dvořák, Tarnoczy

Robert Svoboda, Petr Dočkal

Úspěšné nájezdy. Baník získal dva body.

HC Baník Sokolov na svém ledě porazil Přerov 2:1 po samostatných nájezdech. Za Baník skórovali Martin Weinhold a Jaromír Kverka, jehož nájezd byl rozdílový.

Ve 26. kole přijeli do Sokolova Zubři z Přerova. Za Baník premiérově nastoupil juniorský reprezentant Ondřej Hrabík, který zaujal místo v první formaci. Vůbec poprvé pak dres A-týmu obléknul i juniorský brankář Josef Schmid, který se sice do brány nedostal, ale na den přesně po 55 letech navázal na svého dědu, který za Baník také nastupoval. Naopak ke zraněným Vracovskému a Zadražilovi se na marodku přidal i Švec.

Baník hned v první minutě šel do oslabení, ale stav se neměnil, stejně jako o něco později, kdy na trestné lavici seděl právě Hrabík. Poté si přesilovou hru vyzkoušeli také domácí, ale se stejným výsledkem jako přerovští Zubři. Na první gól se tak čekalo na začátek 18. minuty. Chybu hostů a následné přečíslení využil Vojtěch Tomi, který přesnou bekhendovou přihrávkou našel volného Martina Weinholda, jenž se v poslední době rozstřílel a úspěšný byl i tentokrát - 1:0. V závěru první třetiny šel Baník do oslabení znovu, ale Michajlov nekapituloval ani nyní.

Na začátku druhého dějství měl početní výhodu Baník, ale přesilovka úspěšná příliš nebyla. Domácí sice byli aktivnější, ale stav zůstával nezměněn. Nic na tom nezměnily ani velké šance Rulíka či Kverky. I po čtyřiceti minutách byl stav 1:0 ve prospěch Západočechů.

Ve třetí třetině Přerov zvýšil aktivitu a Michajlov musel být v zápřahu. V 50. minutě byl z vhazování vyloučen Vrhel a hosté tentokrát přesilovou hru využili. Michajlov na mžik v bráně přes clonící hráče neviděl, Černý posunul puk na levý kruh na Jakuba Svobodu, který z voleje trefil přesně – 1:1. V 58. minutě pak visel na vlásku další gól Přerova. Michajlov na brankovišti však čaroval a puk se za brankovou čáru nedostal. Komplikace pro Baník přišla ještě v 60. minutě. Jurčík nešťastně fauloval, ale Baník v posledních 45 vteřin základní hrací doby zvládl perfektně a Přerov k ničemu nepustil.

Prodloužení však domácí začínali v oslabení ve třech. I to zvládli. Vzápětí mohla rozhodnout dvojice Kverka – Tomi, gólman Postava byl ale proti. Od začátku prodloužení se ani jednou nepřerušovalo, a tak se hra 3 na 3 ani jednou nekonala.

Rozhodnutí tak musely přinést nájezdy. V nich začínal sokolovský Tomi, který svůj nájezd provedl velmi dobře, puk však zastavila tyč. Pechanec to zkusil mezi betony Michajlova, ten byl pozorný. Na druhé straně pak jako první byl úspěšný Hauser, a když Indrák ani nevystřelil a Jaromír Kverkasvůj blafák provedl skvěle, Baník vedl v rozstřelu 2:0. I napotřetí byl proti hostujícímu Svobodovi úspěšný Michajlov a s Baníkem to vypadalo velmi nadějně. Rozhodnout mohl při své premiéře Hrabík, ale Postavu nepřelstil. Snížení pak přišlo zásluhou Březiny. Pohl na straně domácích neuspěl, a tak tíha okamžiku byla na přerovském Dvořákovi, kterému při zakončení ujel puk a Baník tak mohl slavit bonusový druhý bod.

Ani tentokrát Baník nedokázal Přerov porazit za tři body, přesto dva body jsou velmi cenné. Navázat na ně může Sokolov hned v pondělí, kdy Baník hraje opět doma. Tentokrát proti posilněné rezervě Pardubic. Utkání začíná v 18:00 a věříme, že fanoušci v tomto utkání poženou domácí za dalším ziskem.