15.1. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Ohlasy po Kolínu: Martin Osmík a Martin Štrba

Rozhovor se střelcem rozhodujícího gólu Martinem Osmíkem a trenérem Martinem Štrbou.

Baník ve 38. kole Chance ligy porazil podruhé v sezoně Kolín, poprvé se však body započítají do tabulky. Předchozí jasné vítězství 6:0 bylo kontumováno po administrativní chybě Baníku. První vzájemný zápas pak vyzněl naopak jednoznačně pro Kozly, kteří zvítězili 4:0. Včerejší utkání tak bylo nejvyrovnanější.

„Utkání bylo velice těžké. První dvě třetiny jsme se trápili, odskakovaly nám puky, zpracování, nohy nám nešly. Ale do poslední třetiny se kluci nesmírně zvedli a věřili jsme, že to otočíme. Pak jsme dostali smolný gól na 2:2, ale znovu kluci prokázali obrovskou sílu a touhu po vítězství,“ řekl po výhře v prodloužení trenér Martin Štrba.

Baník dlouho tahal za kratší konec, od začátku druhé třetiny prohrával a příliš se mu nedařilo, o to cennější pak byl výkon ve třetí třetině, který nakonec znamenal dva body pro Baník. „Je to hodně důležité, protože jsme se chtěli dotáhnout trochu na Kolín. Bylo to těžké, dvě třetiny nám to úplně nelepilo, zaplaťpánbůh za třetí třetinu, kdy jsme si udělali i tlak a že jsme urvali dva body,“zhodnotil zápas útočník Martin Osmík.

Baník musel před zápasem řešit problémy se sestavou. Především v útočných řadách, kde přibyli další zranění hráči, a navíc Hauser s Kofroněm jsou k dispozici svým mateřským klubům. V útoku tak nastoupili obránci Rulík a Vodička. „Poslední dobou je to těžké. Nevím, kdo mi dorazí, nevím, koho mi pošlou partnerské týmy. Dnes to dopadlo velice špatně. Ale tak to prostě je. Kluci ale prokázali, že i v takové sestavě můžeme vyhrát. Klobouk dolů,“ vyzdvihl své svěřence Martin Štrba.

Baník tak v utkání točil menší počet hráčů a zápas byl fyzicky náročný. „Jednoduché to nebylo. Ale díky, že chodí kluci z Varů. I z ostatních partnerských klubů, když kluci přijdou, tak nám hodně pomáhají. Na tři lajny to není ideální, síly docházejí, ale dokážeme se semknout, což jsme dneska potvrdili,“ pokračoval Martin Osmík.

Sokolov ve třetí třetině otočil nepříznivý vývoj, najednou ho byl plný led a rázem byli hráči nahoře. Pak přišel nešťastný gól, kterým Kolín srovnal. Přesto ani tato situace hráče podle Martina Osmíka nesrazila. „Pořád jsme věřili, že buď si vezmeme tři body nebo dva. A prostě jsme si ty dva body vzali.“

Utkání tak šlo do prodloužení, kde byl Kolín dvakrát blízko rozhodujícímu gólu. Nakonec ale individuální akcí rozhodl Martin Osmík. „Viděl jsem, že úplně obránci nemají rychlost, tak jsem to zkusil nějak projet až před bránu a padlo to tam,“ popsal rozhodující moment Martin Osmík.

Trenér Martin Štrba nezapomněl hráčům za zvládnuté prodloužení poděkovat. „Díky všem hráčům, počínaje od Martyho, který podržel v bráně až po Martina Osmíka, který rozhodl. Klukům patří velké poděkování za to, že takto těžký zápas zvládli.“

Baník tak ukončil vítěznou sérii Kolína, naopak sám oslavil třetí vítězství v řadě. Nyní sokolovské hráče čekají dvě utkání venku. Martin Osmík nebere nic jiného než bodový zisk. „Očekávám prostě šest bodů,“ řekl stručně k následujícím zápasům útočník Baníku.

Dnes, v neděli, mají hráči volno. Pondělí a úterý využijí k tréninku a ve středu již tým zamíří do Přerova. „V neděli mají kluci zasloužený odpočinek a pak pokračujeme. Před námi je ještě spoustu zápasů,“ uzavřel rozhovor trenér Martin Štrba.