20.1. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Pátá třída pokračuje v ligových zápasech. Jak se jí daří?

Páťáci hájí v tabulce Ligy mladších žáků B osmou pozici z desíti. Zatím posbírali osm bodů za čtyři vítězství. Pozitivní jistě je, že průměrně vstřelí tým páté třídy osm branek v každém zápase. Stejně jako pro sedmou třídou platí, že nastupuje většinou proti starším soupeřům. Jak prozatím hodnotí průběh sezony hlavní trenér Jakub Truhlář?

Ligu mladších žáků B v letošním ročníku mohou hrát hráči narozeni v rocích 2011 a 2012. A protože Baník má tým i v Lize mladších žáků A, tak za pátou třídu hrají výhradně hráči ročníku 2012. Tudíž, jelikož má většina klubů jen jeden tým v kategorii mladších žáků, se často střetávají se soupeři staršími. I trenér páté třídy, Jakub Truhlář, s tím před zahájením sezony počítal: ,,Stejně jako u sedmé třídy jsme věděli jak bude sezona náročná a neměli jsme veliké očekávání.”

Pátá třída se nyní nachází na osmé příčce tabulky, když zapsali čtyři výhry, za které si vysloužila osm bodů. Velký podíl na tom má série tři výher za sebou postupně proti Chebu, Ostrovu a Nejdku. ,,Uplynulou část sezony hodnotím pozitivně. Udělali jsme kus práce, kluci sbírají zkušenosti a o tom to je,” řekl trenér páté třídy Jakub Truhlář, ten je hlavně spokojený s nejen individuálním posunem každého z hráčů.

Dosud pátá třída odehrála celkem osmnáct utkání. Do konce sezony jim ještě zbývá sehrát devět duelů, protože s každým účastníkem Ligy mladších žáků B ze skupiny devět se potkají třikrát. A co je cílem pro páťáky? ,,Plán do zbytku sezóny je odehrát co nejvíc vyrovnaných utkání, zlepšit chuť vyhrávat a co nejlépe připravit hráče na nadcházející sezónu v Lize mladších žáků A,”Odpověděl trenér Jakub Truhlář.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00