22.1. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Šňůru dorostu utla Třemošná s Warriors, s Technikou si poradil

Hned tři utkání odehráli v tomto týdnu dorostenci. Hlavní slovo měli dohrávky s Třemošnou a Technikou Brno. V Třemošné na Meteor Baník nestačil a poprvé v roce 2023 padl. S Technikou Brno, která drží druhou příčku ve východní skupině, si Baník díky drtivému začátku poradil. Druhý brněnský celek z Ligy dorostu dorazil do Sokolova hned o den později. Napínavou bitvu rozhodli Warriors Brno ve svůj prospěch až v samém konci.

V Třemošné v úterní dohrávce Baník otevřel skóre. Trefil se Jan Petrák. Do konce první části ovšem domácí Meteor otočil vývoj utkání i díky využité přesilovce pět na tři. Jak konec první třetiny patřil Třemošné, tak stejně tomu bylo i na začátku té druhé a Baníkovci prohrávali už 4:1. Do zápasu vrátil Sokolov svým gólem Tomáš Teuchert. Nicméně domácím byla nabídnuta další přesilová hra pět na tři, kterou i napodruhé zúžitkovali. Ve třetí periodě už se nic zásadního nestalo. I přes větší počet vyloučení už se gólové radosti nedočkal ani jeden tým a Baník padl poměrem 2:5.

Ve čtvrteční dohrávce na domácím kluzišti proti Technice Brno donutili dorostenci trenéra hostů si vzít oddechový čas už v jedenácté minutě. Nejdříve přesilovou hru tvrdou ranou proměnil Jan Uhlík. Poté následovaly dva góly, jenž padli v rozmezí šestnácti vteřin. Druhý gól vstřelil Petr Vojáček a třetí David Sztolarik. Technika tak vystřídala brankáře a vzala si time-out. Do první sirény se tak ještě podařilo Brnu snížit na rozdíl dvou branek. Jenže tříbrankový náskok vrátil Baníku dorážkou Dominik Skála. Šanci na bodový zisk vykřesala Technika v první minutě třetí třetiny. Na víc se ale už hosté nezmohli a Baník zvítězil 4:2.

V pátek přijeli do Sokolova brněnští Warriors. Tento zápas moc branek nenabídnul. První gól zápasu dali hosté v přesilové hře v jedenácté minutě. Následoval vyrovnaný duel, kdy opravdu nešlo říci, kdo měl větší herní převahu. Hra se přelévala z jednoho konce hřiště na druhý. Když se Baník pomalu dostával do závěrečného tlaku za vyrovnáním, tak jeho odpor finálně Warriors Brno zlomili svou druhou trefou v utkání a rozhodli o svém vítězství. Baník podlehl Warriors 0:2.

V příštím týdnu se rozjede skupina o umístění pro juniory, kteří budou v pátek hostit Mostecké Lvy. Dorostence čeká v neděli výjezd do vzdáleného Havířova.