29.1. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Na střídavé starty do Baníku dvě hokejové legendy

Před utkáním s Frýdkem-Místkem se soupiska Baníku rozšiřuje o dva významné hokejisty. V rámci střídavých startů může Sokolov využít i služeb Viktora Hübla a Františka Lukeše. Oba hráči by měli nastoupit v pondělí proti Frýdku-Místku.

Velká událost pro hokejový Sokolov. Na soupisku Baníku byli dopsáni Viktor Hübl a František Lukeš, dvě velké osobnosti českého hokeje. Oba hráči mají vyřízené střídavé starty z druholigového Chomutova, kde patří mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Viktor Hübl v letošním ročníku druhé ligy ve 34 zápasech nasbíral 55 kanadských bodů, František Lukeš pak odehrál o dva zápasy méně s bilancí 47 kanadských bodů.

„Jména obou hráčů mluví za vše. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vyřídit starty obou hráčů, za což patří poděkování Chomutovu, ale i samotným klukům. Oba hráči by měli nastoupit v pondělí proti Frýdku-Místku a následně dle možností. Jejich zkušenosti budou velkým přínosem a věřím, že nám pomohou i v produktivitě,“ řekl k návratu populární dvojice na scénu profesionálního hokeje Martin Štrba, hlavní trenér A-týmu.

Viktor Hübl se ve 44 letech stane nejstarším hráčem Chance ligy, když tento primát dosud patřil Janu Novákovi. Bývalý útočník Litvínova, Slavie Praha a Českých Budějovic většinu kariéry strávil v litvínovských barvách a je rekordmanem české extraligy v počtu startů i co do počtu kanadských bodů. V 1276 utkáních v extralize vstřelil Viktor Hübl 402 gólů a přidal 501 asistencí. Na svém kontě má i 26 reprezentačních startů. V extralize působil ještě v loňském ročníku. V první lize dosud zapsal jen osm zápasů za mateřský Chomutov v sezoně 1999/2000.

Čtyřicetiletý František Lukeš většinu kariéru tvořil s Viktorem Hüblem nerozlučnou dvojici. Litvínovský odchovanec zahájil svou seniorskou kariéru v zámoří, od roku 2006 do 2022 však nepůsobil v jiném týmu než v Litvínově, kde odehrál 870 zápasů, nastřílel 255 gólů a přidal 387 asistencí. V národním týmu odehrál 17 zápasů a stejně jako Viktor Hübl, v extralize působil ještě minulou sezonu. Před sezonou zamířil František Lukeš se svým „dvojčetem“ do Chomutova, který byl teprve jeho druhým klubem v České republice. Třetím by se měl stát v pondělí Baník, v jehož dresu František Lukeš absolvuje premiéru v Chance lize.

Oba hráči jsou mj. i členy Klubu hokejových střelců. V tomto klubu jen David Hruška oblékal dres Baníku, v pondělí se tento počet hráčů rozšíří. Buďte u toho. Viktor Hübl a František Lukeš za HC Baník Sokolov. Pondělí 30. 1. od 18:00 v zápase proti Frýdku-Místku.