5.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost je v play-off! Junioři také bodovali

Do tohoto víkendu šel dorost s cílem pokusit se postoupit do play-off. Dvě kola do konce ztrácel na Písek čtyři body, ale Písek, kterému se nepovedl závěr soutěže, nezískal ani jeden bod a Baník nejdříve skolil Ústí nad Labem 5:1 a v neděli Třemošnou 6:1, a tak mohli dorostenci slavit postup mezi nejlepší čtyřku Ligy dorostu. Junioři v pátek podlehli Litoměřicím, ale v sobotu si spravili chuť vítězstvím nad bílinskými Draky.

Cestu za play-off začali dorostenci na výbornou. I přestože, že byl poměrně brzy vyloučen jeden z Baníkovců, tak ve vlastním oslabení byl daleko efektivnější právě oslabený Baník, protože dal hned dva góly. O ně se postarali Viktor Ondráš s Petrem Vojáčkem. Nic zásadnějšího už se v první části nestalo. Baník ve druhé třetině dvěmi slepenými brankami odskočily soupeři z Ústí nad Labem už na rozdíl čtyř gólů. Uběhlo dalších pár minut a Václav Eismann zvyšoval už na 5:0. Do konce druhé dvacetiminutovky Slovan také prolomil střelecké mlčení, ale bylo to vše na, co hosté stačili a nic více už se nestalo. Body zapsal do tabulky po výhře 5:1 Baník a na Písek držící vstupenku do play-off dorost ztrácel pouhý bod.

V pátek večer junioři odcestovali na utkání do Litoměřic. Baník otevřel skóre utkání, když se trefil Samuel Kožík. Domácí Litoměřice však vyrovnali. Ve druhé třetině šel do vedení opět Baník zásluhou Ondřeje Křemena. Za jedenáct vteřin ale byl stav zápasu znovu nerozhodný. Ani stav 2:2 ale nevydržel na tabuli dlouho. Po třetí v zápase Baník vedl. Tentokrát se prosadil Miroslav Czingel. Do druhé sirény ale i na potřetí Litoměřice srovnali. Ve třetí periodě poprvé v zápase vedli domácí. Bohužel tento gól se stal vítězným, jelikož se Baníku ani po oddechovém čase a odvolaném brankáři vyrovnat nepodařilo. Naopak Litoměřice si pojistili vedení gólem do odkryté branky a brali výhru 5:3.

V sobotní podvečer hostili junioři Draky z Bíliny. Sokolovští nezačali ideálně a od druhé minuty prohrávali. Vyrovnávací gól přišel v přesilovce, když přesně zamířil Michal Stehlík. Vyrovnaný stav vydržel až do třicáté osmé minuty, kdy střelecký půst utnul Baník díky Ondřeji Křemenovi. Ve třetí třetině byli po strkanici vyloučeni hráči na obou stranách a hrálo se čtyři na čtyři. Tato varianta sedla Baníku více než Bílině. Za tyto dvě minuty totiž Baník po gólech Miroslava Czingela a Josefa Oberleho vedl 4:1 a zdálo se, že Sokolov zlomil odpor hostujícího týmu. Následně se ještě gólu dočkal po své dělovce také Jan Halberštát a na konečných 6:1 zvýšil Antonín Zich. Junioři se tak po delší odmlce mohli radovat z vítězství.

Poslední kolo zavedlo dorostence do Třemošné, kde vrcholil na dálku i souboj s Krály z Písku o druhé místo ve skupině zajišťující play-off. Baník se uvedl do zápasu lépe, a tak už ve čtvrté minutě po zásahu Petra Vojáčka vedl. Další branka padla až ve druhé části. Do sítě domácích přesně zamířil Jan Teterja. Třemošná se však dostala na dostřel po góle ve vlastním oslabení. Zpět dvougólové vedení vrátil Baníku opět Jan Teterja. Definitivně zlomil odpor domácích Baník v padesáté šesté minutě, kdy využili sokolovští nedisciplinovanost Třemošné. Na trestné lavici seděli v jeden moment tři hráči Meteoru. Přesilovou hru pět na tři využili Baníkovci hned dvakrát. Nejdříve zkompletoval hattrick Jan Teterja a následně udeřil i kapitán Martin Krejbich. Výsledek ještě upravil v další přesilovce tentokrát čtyři na tři Jan Petrák. Po výhře 6:1 tak mohl propuknout radost z postupu do vyřazovacích bojů, kde Baník čeká Vsetín, jenž suverénně ovládl skupinu Východ.

V příštím týdnu tedy čeká dorost play-off série se Vsetínem na tři vítězné zápasy. Vítěz série poputuje do kvalifikace o Extraligu dorostu. Junioři odehrají v sobotu svůj poslední zápas proti Karlovým Varům B v Chebu.