Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
6.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Rozhovor: Petr Holejšovský a Viktor Ondráš o postupu dorostu do play-off

Rozhovor: Petr Holejšovský a Viktor Ondráš o postupu dorostu do play-off

Sedm výher za sebou. Takový závěr základní části rozhodl o tom, že si dorostenci v posledním kole zajistili účast v play-off. Vyřazovací boj se Vsetínem započne už tento čtvrtek Na Lapači. O své postřehy ze základní části výhled do play-off se podělí hlavní trenér dorostu Petr Holejšovský a také Viktor Ondráš, který při absenci kapitána Martina Krejbicha zastupoval jeho pozici.

Sokolovští dorostenci si v minulé sezoně zajistili účast v, nově vzniklém mezistupni mezi Regionální ligou dorostu a Extraligou dorostu, Lize dorostu. Baník měl do sezony spíše záchranářské výhledy, protože poslední z každé skupiny padá přímo do Regionální ligy dorostu a šestí a sedmí hrají ještě mezi sebou o záchranu. ,,Do sezóny jsme jednoznačně vstupovali s cílem soutěž zachránit, to byl náš cíl, kterému jsme podřídili vše. Od letní přípravy jsme klukům neustále zdůrazňovali, že sezóna bude extrémně náročná, bude plná těžkých zápasů a jak na ní nebudeme dobře připravení, nemůžeme jí zvládnout. Kluci se tohoto úkolu zhostili výborně. Každý trénink makali na sto procent, v kabině se vytvořila skvělá parta a v zápasech jsme s každým soupeřem hráli více než vyrovnanou partii. To, že se povedlo skončit na druhém místě a postoupit do play-off, je jen díky fantastické práci celého týmu, který se tu tuto sezónu sešel. Byla velká radost a čest tento tým trénovat. Mé velké poděkování samozřejmě patří mému asistentovi Petru Nečovi, který mě skvěle doplňoval a výborně zaskočil i ve dnech, kdy jsem byl s A-týmem. Nesmím zapomenout moc poděkovat také Tomáši Vracovskému, který nás v průběhu sezóny posílil a skvěle se ujmul pozice kondičního trenéra. To vše přispělo k tomu, že sezóna dopadla fantasticky,” pověděl Petr Holejšovský.

Přišla i jedna krize v podobě šesti proher v řadě. Jenže po vánoční pauze nastal zlom a obzvláště v samém závěru základní části měli dorostenci neskutečnou formu. Po Vánocích přišli i někteří noví hráči z Karlových Varů. ,,Prakticky celý listopad a půl prosince jsme zápasy výsledkově nezvládali. Nehráli jsme úplně špatně, ale nebyli jsme schopní tyto zápasy překlopit na naši stranu. V ten moment jsem si říkal, že musíme týmu dodat nový impuls a doplnit ho o hráče, kteří jsou v této soutěži nadstandartní. Jsem moc rád, že jsme se na těchto hráčích dokázali domluvit s partnerským klubem HC Energie Karlovy Vary. Velké poděkování patří především trenérovi HC Energie Karlovy Vary kategorie U16 Adamu Sýkorovi a hlavnímu trenérovi mládeže HC Energie panu Jiřímu Ryžukovi. Díky nim, se do Baníku přesunula hned šestice kluků, kteří doplnili naše kmenové hráče a pomohli vytvořit tým, který uhrál tento skvělý výsledek,, řekl Petr Holejšovský k posílení kádru. I Viktor Ondráš měl pozitivní ohlasy na nové tváře v týmu: ,,Kluci z Karlových Varů jsou úžasní. Je s nimi sranda a do týmu zapadli podle mě úplně skvěle. Určitě nám moc pomohli a kdyby nepřišli možná bychom do play-off ani nepostoupili.” Písek, soupeř Baníku v boji o postup mezi nejlepší čtyřku, to měl právě naopak. Fenominální začátek a čím dál tím více výkony píseckých vadly. I proto dokázali Baníkovci získat poslední vstupenku do play-off.

Svěřenci Petrů Holejšovského a Neče tak nyní čeká nelítostný boj se slavným Vsetínem. Ten absolutně ovládnul skupinu Východ. Na druhou Techniku si vytvořil bodový polštář, který čítal 29 bodů. Ve vzájemném zápase v základní části podlehl Baník Valachům poměrem 3:1 a všichni ví, že nic jednoduchého to rozhodně nebude ani tentokrát. ,,Pamatuji si, že tam byli tři rozdíloví hráči, kteří se podíleli mnoha z vítězství. Musíme hlavně bruslit, mít zvednutou hlavu, přihrávat si, držet při sobě a potom je možné vyhrát všechno,” velí Viktor Ondráš. Samozřejmě i Petr Holejšovský se na sérii s hlavním adeptem na postup do Extraligy dorostu: ,,Výhledy do série se Vsetínem jsou otevřené. Určitě tam nepojedeme s příliš velkým respektem, pojedeme si zápasy maximálně užít a pokusit uhrát pro Baník skvělý výsledek. Jsem si vědom, že Vsetín je tým, který má jasný cíl v podobě postupu do extraligy dorostu a kvalita týmu je obrovská, ale každý zápas začíná od nuly a stát se v něm může cokoliv. Budeme se snažit na tento dvojzápas připravit co nejlépe a uvidíme, jak to dopadne. Na pondělní zápas na Baník, bych chtěl pozvat rodiče, kamarády a samozřejmě fanoušky našeho klubu, aby přišli kluky povzbudit v co největším počtu. Jejich podporu budou kluci moc potřebovat.”

Vítěz série míří do baráže o postup do Extraligy dorostu. V případě, že postoupí ze druhé semifinálové dvojice B-tým Karlových Varů, tak půjde do baráže i poražený ze dvojice Baník-Vsetín, jelikož Karlovy Vary nemohou mít dva týmy v Extralize dorostu.

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: