12.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři zakončili neúspěšnou sezonu kanonádou

Neúspěšnou sezonu junioři zakončili v Chebu proti Karlovým Varům B. Ty dokázali skolit poměrem 10:2. Sezonu skončili po nepostupu do nadstavby ve skupině o umístění na třetím místě za Litoměřicemi a Mostem.

Dohrávka mezi karlovarským B-týmem a sokolovskou juniorkou se odehrála tuto sobotu. Skóre otevřeli Karlovy Vary B. Do konce první třetiny však Baník nasázel hned čtyři branky. Nejdříve vyrovnal Samuel Kožík šikovnou tečí a poté ten stejný střelec daroval Sokolovu vedení. Následně pojistil vedení Baníku Antonín Zich. A znovu Antonín Zich zvyšoval ve vlastním oslabení na 4:1. Po přestávce hattrick zkompletoval Samuel Kožík v přesilovce. I když po tomto góle jeden Baníkovci inkasovali, tak nadále pokračovala jejich dominance, kterou v zápětí proměnil v gól Josef Oberle. Ve svém posledním zápase v juniorech zapsal gól také Marek Sipl. Hattrick završil také Antonín Zich a tím upravil skóre na 8:2. Ve třetí třetině ještě Baník šperkoval výsledek utkání. Přesilovou hru využil Filip Galla a Josef Oberle druhý přesný zásah v zápase zaznamenal Josef Oberle, čímž stanovil konečný výsledek 10:2.

Junioři tak zakončili jinak neúspěšnou sezonu výhrou. To, že sezona dopadla oproti očekáváním špatně, ví všichni a všichni jsou si toho vědomy. Klub tak chystá změny v nejstarší mládežnické kategorii.

Do nadstavby, i přes velmi slibný vstup do tohoto ročníku, kvůli špatné druhé polovině základní části nakonec o rozdíl jednoho bodu junioři nepostoupili. Stále však v juniorech převažovali v této sezoně mladší ročníky. Okolo hráčů ročníku 2004 hrála i četná skupina hráčů narozených v roce 2005. Tyto dva ročníky budou doplněny o hráče ročníku 2006, kteří nyní válčí v play-off za dorost. Baník v juniorech tak i na příští sezonu bude mít ambiciózní výhledy, jaké měl i před touto.