14.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baník podlehl Vsetínu i potřetí, i přesto postupuje do baráže o ELD

V sérii o účast v baráži o Extraligu dorostu Baník nakonec padl i ve třetím zápase a Vsetín oslavil v Sokolově prvenství v Lize dorostu a nyní si také baráž zahraje, což byl jejich cíl už před sezonou. I když Baník sérii prohrál, tak si baráž o ELD zahraje také. Karlovy Vary B totiž vyhrály 3:1 na zápasy nad Technikou Brno a právě, protože Karlovy Vary mají už jeden tým v ELD, tak do baráže postoupil Baník jako celkově třetí tým Ligy dorostu.

Vsetín přijel do Sokolova po dvou domácích výhrách s mečbolem. Valaši ho také ihned využili a oslavili prvenství v Lize dorostu a postup do baráže o Extraligu dorostu. Hosté otevřeli skóre utkání i ve třetím vzájemném zápase série. O gól se postaral Adam Koláček, který tuto sezonu nasbíral i dva starty v Chance lize - 0:1. Baníku se podařilo vyrovnat. Velký důraz v brankovišti ukázal Václav Eismann a protlačil kotouč až za brankovou čáru - 1:1. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Už za třicet čtyři vteřin se totiž prosadil Jakub Frolo - 1:2. Do první přestávky ještě zvýšil vedení Valachů jejich kapitán Marek Stodůlka - 1:3. Ihned po přestávce Baník nabídnul hostům přesilovou hru. Tu využili zásluhou Matyáše Bartoňka - 1:4. Celkově kvůli častým vyloučením probíhala druhá třetina v režii zelenožlutých. Jejich tlak vyvrcholil v další góly. Nejdříve se trefil Miroslav Žárský - 1:5. Druhou branku v zápase zapsal Marek Stodůlka svým bekhendovým pokusem - 1:6. Ve třetí třetině už výkon Vsetína nebyl tak dominantní a síly byli více vyrovnané. Ovšem o jediný gól ve třetí dvacetiminutovce se postaral Vsetín. Přesilovou hru zúžitkoval Adam Koláček, který tak stanovil konečný stav utkání - 1:7. Utkání zhodnotil útočník Jan Petrák: ,,První dvě třetiny od nás byly nic moc. Třetí třetina už byla lepší, bojovnější, měli jsme lepší přístup a pohyb, ale zkrátka jsme na ně neměli.”Ten stejný útočníksokolovského dorostu okomentoval i celou sérii: ,,Série nám nevyšla. Tři vysoké porážky. To nás ale nezastaví, pokud Karlovy Vary B zvítězí nad Brnem, tak půjdeme do baráže a uděláme vše, abychom uspěli.”

Baník tedy i přes neúspěšnou sérii s VHK Robe Vsetín postoupil díky Karlovým Varům B do baráže. Protože Karlovy Vary B jako B-tým nemohou postoupit do Extraligy dorostu, a tak jejich místo v baráži zaujme Baník, který se umístil na třetím místě v celé Lize dorostu. V baráži narazí Baník na dva celky bojující o setrvání v ELD. To znamená HC Tábor a HC Verva Litvínov. Znovu se také potkají se Vsetínem, který letos v Lize dorostu dominoval a prohrál pouze dvakrát za celou sezonu. Každý se s každým utká dvoukolově, takže jednou na domácím hřišti a jednou na venkovním. Dva celky si zajistí účast v Extralize dorostu na příští sezonu. Třetí a čtvrtý tým budou hrát v příští sezoně Ligu dorostu. Baníkovci začnou 23. 3. v Lítvinově.