30.4. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Odchody z kádru Baníku

V úterý 2. 5. 2023 zahájí A-tým Baníku letní přípravu. Chybět v ní bude několik hráčů z loňského kádru.

Stejně jako v každé sezoně a v každém jiném klubu, ani Baníku se před novou sezonou nevyhnou odchody z týmu. Po neúspěšných sezonách bývá změn více.

Jak již bylo oznámeno, v Sokolově nebudou pokračovat sparťanští hráči včetně brankáře Oldřicha Cichoně. Do Chomutova pak odchází další brankář Adam Horák.

Dres Baníku nebude v následující sezoně již oblékat legenda českého hokeje a osobnost celé Chance ligy Jan Novák, který jako jediný hráč v posledních dvou sezonách nechyběl v jediném zápase. „Honza Novák odvedl pro Baník hodně práce a byl vždy příkladným profesionálem. Věk ale zastavit nelze a při skladbě nového týmu jsme se rozhodli mužstvo omladit a dát více prostoru mladším hráčům,“ okomentoval odchod bývalého reprezentanta Tomáš Mariška, hlavní trenér sokolovského týmu.

Na roční hostování do Třebíče odešel Petr Vodička, který v tomto klubu strávil již konec sezony. Opci Baník neuplatnil v případě produktivního beka Jana Pohla, jenž závěr sezony dohrával ve slovenské Žilině, kde do posledního zápasu bojoval o postup do nejvyšší soutěže.

Pokračovat v Sokolově nebude ani důrazný útočník Jakub Hajný. Do Sokolova se pak z Polska nevrátí i Vojtěch Tomi, který by měl nastupovat v jiném klubu Chance ligy.

Jiný klub v rámci první ligy pak upřednostnil Stanislav Vrhel, který se v druhé polovině soutěže propracoval do první formace. „O Stanislava Vrhela jsme stáli, ale dal přednost jinému klubu, což nás mrzí, neboť dostal v Baníku velký prostor, podporu a chtěli jsme s ním dále spolupracovat,“ dodává k situaci ohledně nejlepšího týmového střelce minulého ročníku Tomáš Mariška.

Do přípravy nezasáhne již ani sokolovský odchovanec Matěj Zadražil, který skončil na čtvrtém místě v klubovém bodování. „Po neúspěšné sezoně jsme se rozhodli přivést jiné centry a pro Matěje jsme neměli adekvátní roli v týmu,“ vysvětluje Tomáš Mariška

Smlouvu na jednu sezonu měl v klubu ještě Marek Švec, ta však byla po dohodě ukončena. „Taktéž jsme se rozhodli dát při skládání týmu přednost jiným hráčům a byť měl Marek platnou smlouvu, tak jsme se domluvili na jeho konci,“ pokračuje hlavní trenér A-týmu. V sokolovském dresu neuvidíme ani Radka Proška.

Před podpisem je smlouva s Davidem Novotným. V řešení je i situace ohledně Adama Křemena. Pokračovat naopak nebudou Vítek BendaMatěj Zabloudil. V uplynulé sezoně za Baník nastupovali i litvínovští Ondřej BalážFilip Helt, kteří se do přípravy taktéž nezapojí.

V současné době bylo dosud zveřejněno 11 hráčů, kteří budou v kádru pro sezonu 2023/24.

V pondělí 1. 5. 2023 budou zveřejněny některé posily, další hráči budou zveřejňováni v průběhu přípravy či před začátkem soutěže.

Hráči, kteří zatím byli oznámeni pro sezonu 2023/24

Michajlov – Klejna, Rohan M., Rulík, Weinhold – Csamangó, Kverka, Kysela, Osmík, Rohan T., Vracovský.