3.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Perspektivní posila do obrany: Jan Mlčák

Z druhé strany republiky míří do Sokolova obránce Jan Mlčák. Jednadvacetiletý bek má i zkušenosti s extraligou v dresu Komety Brno.

Dalším novicem v sestavě Baníku bude obránce Jan Mlčák, který naposledy působil v Porubě, kde v uplynulé sezoně naskočil do 36 zápasů „S agentem jsme řešili další mé působení a Sokolov projevil velký zájem. S panem Mariškou jsem si volal a dávalo mi to hlavu i patu, co mi řekl. Takže se mi líbil přístup, i to co od sezony můžu očekávat,“ řekl k svému příchodu do Sokolova Jan Mlčák.

Bývalý mládežnický reprezentant má navzdory svému věku odehráno v Chance lize již 5 sezon a 143 zápasů. Dalších 25 utkání pak přidal v extralize v dresu brněnské Komety, kde debutoval krátce po svých 16. narozeninách. Hráč tak patří mezi desítku hokejistů v republice, kteří měli v extralize premiéru v nejnižším věku. „Každý zápas v extralize mě posouval zkušenostmi a vlastně i herně dopředu. Určitě budu rád, když budu mít možnost přidat další zápasy v extralize,“ dodává ke svému působení v nejvyšší soutěži nová posila Baníku.

Po návratu Martina Rohana a příchodu Daniela Vrdlovce s Václavem Adamcem je tak Jan Mlčák čtvrtou posilou Baníku. „Věřím, že tým se rýsuje dobře, takže bychom měli pomýšlet na to, abychom udělali nějaký úspěch. Sokolov hrál vždy rychlý, důrazný hokej, s kterým nemám problém, takže věřím, že si vše sedne a budeme dělat radost jak divákům, tak nám samotným,“ věří odchovanec přerovského hokeje, který v Chance lize nastupoval i v dresu domovského Přerova, Litoměřic či Třebíče.

Jan Mlčák se řadí mezi perspektivní obránce s velmi dobrým bruslením. Sám sebe hodnotit příliš nechce, ale z jeho slov je patrné, že nemá problém ani s důrazem. „To je těžké říct, jakým jsme typem hokejisty, to je spíše otázka na někoho, kdo to sleduje. Ale nemám problém hrát na obou stranách hřiště. Když mám možnost hrát s pukem, tak se rád zapojím dopředu a v obraně nemám problém rozdat nějaké ty rány,“ přeci jen vyřkne svou osobní charakteristiku Jan Mlčák, který se těší na novou sezonu v dresu Baníku. Zde podepsal smlouvu na jednu sezonu s následnou opcí.

„Angažovaní Honzy nám dávalo při skladbě týmu velký smysl, a když se naskytla šance ho získat pro Baník, tak jsme se poměrně rychle dohodli. Jde o hráče v dobrém věku s již poměrně velkou zkušeností s dospělým hokejem. Věřím, že pomůže na obou koncích hřiště. Jde o two-way hráče, který byl stabilním členem mládežnických reprezentací,“ dodal k nové posile Tomáš Mariška, hlavní trenér A-týmu.