Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
4.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Nová smlouva pro Davida Novotného

Nová smlouva pro Davida Novotného

Útočník David Novotný prodloužil s Baníkem smlouvu o další rok. V uplynulé sezoně trápilo mladého útočníka zranění.

V Baníku bude pokračovat také David Novotný, který do Sokolova přišel před sezonou 2021/2022. Smlouvu podepsal dvaadvacetiletý útočník na jeden rok s opcí. „Bylo to lehké rozhodování, s panem Mariškou jsme se dohodli rychle. Je tu opravdu super parta, která se mi nechtěla opouštět,“ řekl ke svému rozhodnutí poctivý bojovník.

Ten bude chtít na minulou sezonu co nejrychleji zapomenout. Vinou zranění stihnul odehrát za Baník pouze pět zápasů a další čtyři přidal v dresu druholigového Chebu. Nyní se však již zapojil do letní přípravy. „Návrat byl, vzhledem k typu zranění, pomalý. Nesměl jsem nic uspěchat. Trénuji už přibližně měsíc, ale kondice mi pořád trochu chybí. Myslím ale, že na přípravu na ledě už budu 100% připravený,“ říká ke svému návratu David Novotný, který se ještě nezapojuje do běhů. „Jsem přes 3 měsíce po operaci. Kromě toho, že zatím nemůžu běhat, nemám žádné omezení. Za nějaké 2-3 týdny budu moct ale opět dělat všechno,“ dodává karlovarský odchovanec.

David Novotný v dresu Baníku za dvě sezony zasáhnul do 19 prvoligových zápasů. V nich zaznamenal jeden gól. Nikdy však svými výkony nezklamal, a i proto si vysloužil pokračování kontraktu. V obou sezonách pak oblékal také barvy Chebu, kde patřil k oporám a pravidelně také bodoval. Mladý útočník si je vědom toho, že místo v sestavě si bude muset vybojovat. „Minulý rok byl bohužel nevydařený, letos máme však cíl umístit se lépe v tabulce a hrát play-off. Z osobního hlediska, bych chtěl hrát stabilně celý rok. Musím si místo vybojovat, jelikož jsem skoro celý minuly ročník vynechal,“ dává si cíle David Novotný.

„David si za svoje předchozí výkony a hlavně pracovitost zaslouží dostat novou šanci a věřím, že pokud mu vydrží zdraví, tak bude velmi přínosnou součástí našeho týmu,“ řekl směrem ke svému svěřenci hlavní trenér A-týmu Tomáš Mariška.

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: