11.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Defenzivu vyztuží David Tureček

Do přípravy s Baníkem se zapojil i obránce David Tureček, který bude v Sokolově působit formou střídavých startů z Karlových Varů. Naposledy mladý obránce působil v Třebíči, kde se vypracoval mezi elitní beky.

Velkou posilou pro obranné řady Baníku by měl být David Tureček, který se do Sokolova vrací po dvou letech strávených v Třebíči. Hráč by měl v Baníku působit formou střídavých startů z extraligové Energie. „Oslovily mě Karlovy Vary, že by chtěly, abych působil v širším kádru na pozici devátého obránce se střídavými starty do Sokolova. Nabídku jsem přijal, protože si myslím, že je čas udělat další krok a pokusit se porvat o extraligu,“ řekl ke své roli dvaadvacetiletý obránce.

Baník není pro vysokého beka ničím neznámým. Působil zde již v sezonách 2019/2020 a 2020/2021. Následné dva roky se pak David Tureček střetával se Sokolovem jako soupeř. „Tím, že jsem v Baníku působil, znám místní prostředí a spoustu kluků tady, tak to pro mě byly hodně speciální zápasy. V první sezóně jsme se dokonce potkali v play-off, kdy i přestože jsme byli mírný favorit, tak se Baníku podařilo přes nás zaslouženě postoupit. A na to samozřejmě rád nevzpomínám,“ vrací se ke vzájemným zápasům hodonínský odchovanec.

David Tureček během působení na Vysočině zaznamenal velký progres. Vypracoval se mezi nejlépe hodnocené defenzivní beky v soutěži a v obou sezonách měl například i výborné výsledky ve statistice plus/minus bodů. V Třebíči, která se v obou sezonách pohybovala na čelních pozicích, se pak propracoval mezi opory týmu s vysokým ice-time. „Třebíč mi v podstatě zachránila kariéru, když jsem přicházel na try-out, tak jsem si to šel jen užít a spíš sem počítal s variantou studia na vysoké škole v Brně a hokeji se věnovat už jen pro zábavu. Ale trenérům jsem se zalíbil, dostal jsem šanci, a nakonec z toho byly dva nejlepší roky mé kariéry, které mi daly strašně moc a jen tak na ně nezapomenu. Myslím si, že byl vidět i velký progres, takže Třebíči mužů jen poděkovat a všem hráčům, realizačnímu týmu a fanouškům popřát jen to nejlepší,“ hodnotí své působení v Třebíči bývalý mládežnický reprezentant, který od sezony 2016/2017 působil v Karlových Varech, kde má na kontě i 12 extraligových startů.

Za Baník David Tureček zatím odehrál 22 zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí. Dalších 18 kanadských bodů pak mladý obránce přidal v dresu Třebíče. Hlavní úlohou urostlého obránce je však defenziva, kromě toho však tento bek sbírá jen minimum trestných minut a jeho přínos pro tým může být obrovský. „V Sokolově bych chtěl odvádět co nejlepší výkony, abych pomohl co nejvíce týmu a byl připraven, pokud přijde šance z extraligy, kde bych se rád ukázal v co nejlepším světle. doufám že mi k tomu Baník pomůže, spolu navážeme na poslední dvě úspěšně sezóny a dotáhneme to co nejdál, protože ty nejlepší zápasy se hrají v play-off,“ říká směrem ke svým cílům David Tureček.