24.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Velká posila pro útok Baníku: Vojtěch Tomeček!

Výraznou osobnost získává Baník do svých útočných řad. Přichází Vojtěch Tomeček, útočník s více než čtyřmi sty starty v nejvyšší soutěži, který naposledy působil v Motoru České Budějovice.

Přes 400 startů v extralize v dresu Karlových Varů, Chomutova, Olomouce či Českých Budějovic, dvojnásobná účast na mistrovství světa do 20 let, dva starty také za reprezentační A-tým. To je ve zkratce Vojtěch Tomeček, nová posila Baníku. „Na konci sezony mě kontaktoval pan Kverka starší a nastínil mi, jak to v Baníku chodí. Poté mi zavolal i trenér Mariška a řekl mi, jakou bych měl v týmu úlohu. Líbila se mi slova o chodu klubu i týmu, což mě také moc zaujalo. Navíc se s trenérem známe ještě z mládeže,“ říká ke svému příchodu Vojtěch Tomeček, který na západě Čech podepsal smlouvu na jeden rok s opcí.

Ačkoliv má osmadvacetiletý útočník velké zkušenosti s nejvyšší soutěží, v Chance lize bude prakticky nováčkem. Dosud v této soutěži odehrál odchovanec milevského hokeje pouze pět zápasů za jihlavskou Duklu. „Uvidím, co mohu očekávat až podle prvních zápasů, ale těším se,“ hlásí bývalý mládežnický reprezentant. Do zcela neznámého prostředí však Vojtěch Tomeček rozhodně nejde. Od mládežnických let totiž tento útočník působil v Karlových Varech, kde si zahrál nejvyšší mládežnické soutěže, MHL, ale také extraligu. V kabině se tak setká s několika bývalými spoluhráči. „Myslel jsem, že budu znát i více kluků,“ říká s úsměvem Vojtěch Tomeček a dodává. „S pár klukama se známe, takže nejdu do neznáma. Znám i Davida Feča nebo kustoda, pana Poláka.“

V Baníku pak působil i Vojtěchův bratr Jan Tomeček, který v sezoně 2018/2019 vybojoval se Sokolovem postup do Chance ligy, kterou následně i jeden rok hrál, než ukončil kariéru. „Samozřejmě jsem se bráchy ptal. Má na Sokolov jen samé dobré vzpomínky, co se týče všeho,“ líčí mladší bratr z hokejového rodu.

Nový muž v kádru Baníku ve své kariéře obléknul již i ten nejcennější dres – reprezentační. Byť pouze na dva zápasy. Dres národního týmu však oblékal pravidelně v mládeži a potkával se ve výběrech například s Davidem Pastrňákem, Tomášem Hertlem či Jakubem Vránou. V Olomouci pak šikovný pravák nastupoval v útoku i s Davidem Krejčím. V Baníku by se měl zařadit mezi opory týmu, na které bude mužstvo spoléhat. „Role v týmu je na trenérovi a samozřejmě i na mých výkonech, ale doufám, že očekávání splním,“ dodává s odhodláním Vojtěch Tomeček, jenž si přeje co nejlepší umístění v základní části i v play-off, ke kterému by rád přispěl i přídělem bodů.

A věříme, že se to Vojtovi povede. Vítej v Baníku!