2.9. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Rozhovor: Junior Josef Schmid bude plnit roli trojky

Josef Schmid, jakožto odchovanec Baníku, bude v následující sezoně plnit v A-týmu roli třetího brankáře. V létě už s A-týmem absolvoval soustředění a nyní také celé přípravné období na ledě, i když do žádného zápasu doposud nenaskočil.

Brankář Josef Schmid, který je odchovancem Sokolova, bude v nadcházející sezoně působit i v A-týmu na postu třetího brankáře. S A-týmem už absolvoval také letní teambuildingové soustředění na Božím Daru. A jak si soustředění užil? ,,Celé soustředění provázel pestrý program a úžasná atmosféra. Jsem vděčný za to, že jsem se mohl zúčastnit a připojit se tak k týmu,” odpověděl mladý brankář. S A-týmem také už také trénuje celé přípravné období, ale pro Pepu tréninkový program tréninkem A-týmu v dopoledních hodinách nekončí. Odpoledne ještě pravidelně dochází tréninky své kategorie, tedy juniorů. ,,Je to pro mne náročné, jak fyzicky tak psychicky, ale snažím se nic nevypustit a trénovat podle svého nejlepšího svědomí,” komentuje svůj velmi náročný program Josef Schmid. Za juniory, kteří mají v této sezoně velké ambice, bude i přes angažmá v Chance lize stále nastupovat. Nadějně tento ročník vidí i Josef Schmid: ,,Sezonu vidím velice nadějně a věřím, že budeme schopni dosáhnout i těch nejvyšších cílů.”

Právě proto, že Josef trénuje s více kategoriemi, se setkává i s více trenéry. U juniorů s trenérem brankářů Tomášem Závorkou a u A-týmu s Davidem Fečem. No a jaké má s nimi vztahy? ,,Věřím, že vztah s oběma trenéry mám dobrý a s oběma se mi velice dobře spolupracuje,” odpovídá Josef Schmid. Do nové sezony však vstupuje mladík s pokorou a bude vděčný za každou příležitost v A-týmu. ,,Mé osobní cíle jsou prosté, být co nejprospěšnější pro tým a využít maximum příležitostí pro to se zlepšit,” říká Josef Schmid.