15.9. 2023 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: První domácí zápas je tu! Do Sokolova se chystá Zlín

Po výhře v prodloužení ve Frýdku se baníkovci poprvé v této sezoně Chance ligy představí před domácími fanoušky! Utkání s berany ze Zlínu startuje v sobotu v 17:00.

Zlín se v loňské sezoně po nepovedeném startu nakonec probojoval až do baráže o extraligu, kde ale prohrál s Kladnem 4:0 na zápasy. Svěřence Miloše Říhy mladšího zahájili letošní ročník Chance ligy s Porubou, se kterou prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. V nové sezoně se Berani budou spoléhat brankařskou trojici Daniel Huf, Michal Kořének a zkušený Jakub Sedláček. Do obrany před sezonou získali z Komety Marka Hrbase, který si zahrál v KHL i reprezentačním dresu. Dalším posilou do obrany je Zdeněk Čáp. Ten loni nastupoval v Kolíně a prožil povedenou sezonu, ve které posbíral 24 bodů (3+21). Velkou posilou do útoku se stal Jakub Šlahař, který v loňské sezoně dokázal v dresu Poruby nasázet 19 branek a k tomu přidal 21 asistencí. Z druhé finské ligy se na česká kluziště vrací Nicolas Werbik. Prvním finským hráčem v historii klubu se stal Atte Huhtela. Čtyřiadvacetiletý útočník se z Finska vydal v sezoně 21/22 do slovenského Martina a poslední sezonu odehrál v Dubnici.

Berani Zlín 3:4sn HC RT TORAX Poruba

Branky: 13. Köhler (Zbořil), 39. Köhler (Sadovikov, P. Sedláček), 43. M. Lang (M. Novotný) – 1. O. Šedivý (Razgals), 37. O. Šedivý (Berisha), 54. Klimíček (Razgals), rozh. náj. O. Šedivý

Sestava: Kořének – Hrbas, Suhrada, Čáp, Talafa, M. Novotný, Zbořil – Süss, Kindl, Pospíšil – Šlahař, Vlach, M. Lang – Z. Sedlák, Werbik, Novák – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler – Gago

Baník v prvním kole dokázal na ledě Frýdku vyválčit dva body, které vystřelil baníkovcům svým druhým gólem v zápase v poslední minutě prodloužení Tomáš Vracovský. Trenér Tomáš Mariška byl po utkání spojený: „Na začátku na nás možná trochu byla znát dlouhá cesta, která projevila na pohybu v první třetině. Důležité bylo, že se nám v první třetině podařilo poměrně rychle zareagovat na vedoucí branku domácích. Ve druhé třetině se pohyb zlepšil a z toho vyplynuly i šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení, o které jsme ale menší nekoncentrovaností přišli při vlastní přesilovce. Chtěl bych kluky pochválit za to, že jsme nakonec ten zápas dokázali dotáhnout do prodloužení a získat dva body.“

V sobotu čeká Baník první mistrovské utkání před svými fanoušky: „V sobotu uvidíme jednoho z největších favoritů Chance ligy a aspiranta na postup do baráže o extraligu. Z přípravných zápasů Zlína byla vidět jeho velká ofenzivní a defenzivní síla a to si myslím, že je pro fanoušky největší pozvánka na sobotní zápas. Musíme navázat na dobré pasáže z utkání ve Frýdku, a pokud se nám to povede, bude k vidění hodně zajímavý zápas. Doufám, že dorazí co nejvíc fanoušků, kteří nás poženou za první domácí výhrou,“ řekl trenér k následujícímu zápasu.

HC Frýdek-Místek 3:4p HC Baník Sokolov

Branky: 13. Haman (R. Veselý, Šuhaj), 47. Kowalczyk, 57. Urbanec (Hrachovský, Ramik) - 17. Kofroň (Klejna, Přikryl), 43. Vracovský (Mlčák, Klejna), 58. Přikryl (Kružík, Kofroň), 65. Vracovský (Kverka, Mikyska)

Sestava: Michajlov – M. Rohan, Tureček, Krajčík, Mikyska, Klejna, Bulka – Osmík, Kverka, Tomeček – Kružík, Přikryl, Kofroň – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Adamec, D. Novotný, Křemen