17.9. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Daniel Vrdlovec: Kulisa byla parádní

Sokolovský zimák zná velmi dobře. Ať již jako soupeř nebo vzhledem k tomu, že manželka pochází ze Sokolova. V sobotu však Dan vůbec poprvé vyjel na sokolovském zimním stadionu v mistrovském zápase v dresu Baníku.

A premiéra to byla úspěšná. Baník bral všechny body a Dan uzavřel účet zápasu. „Ceníme si tohoto vítězství, protože to bylo odpracované od začátku do konce. Všichni plnili to, co měli. Takže za mě parádní výkon a snad i příslib do budoucna, že když budeme plnit, co si řekneme, tak by to mohlo fungovat opravdu s každým“, hodnotí zápas tvořivý centr Baníku.

Baník v zápase využil dvě přesilové hry. Naopak ubránil oslabení v klíčový okamžik. „Vyšly nám přesilovky a také oslabení. Kluci, co chodili na oslabení, tak neskutečně pokryli veškeré možnosti. Pak sice padl jeden gól, ale to byl spíše náhodný odražený puk. Myslím, že dnes rozhodli speciální týmy – přesilovky a oslabení,“ pokračuje Daniel Vrdlovec.

Baníku se podařil start do soutěže. Po dvou zápasech má Sokolov na svém kontě 5 bodů. „Jsme rádi za takový začátek. Když se podaří body do startu, tak je to samozřejmě příjemnější, než když máte zápasy bez bodu a je tam menší panika. Takže super začátek, ale snad se ta vlna nějakou chvíli udrží,“ říká bývalý hráč Slavie Praha, Ústí nad Labem či Karlových Varů.

Navzdory Hornickému dni a pěknému počasí si fanoušci cestu na zimní stadion našli. Možná počet by mohl být vyšší, ale co týče podpory, sokolovskému příznivci není co vytknout. „Parádní podpora. Jsme se bavili s klukama, tak jsme říkali, že na konci to bylo jak na Oktagonu. Opravdu výborný a musím říct, že byla parádní kulisa a moc nám to pomohlo,“ děkuje fanouškům Daniel Vrdlovec.