17.9. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Liga dorostu: Vstup do sezony vyšel padesát na padesát

Dorost bral v prvním ligovém víkendu polovinu bodů. Tři získal v domácím otevíracím utkání proti Ústí nad Labem po výhře 4:1. Na Kobře poté Baník nedotáhl ztrátu a padl 3:1.

Do prvního utkání v sezoně vstoupili Baníkovci na domácím ledě proti Slovanu Ústí nad Labem. Hned na začátku museli ubránit oslabení, což se povedlo. Naopak hostům první oslabení sezony nevyšlo a Baník šel po přesné trefě Jakuba Vykoupila z levého kruhu do vedení. Nakonec se šlo za stavu 1:0 i do šaten poté co v závěru první části neproměnil trestné střílení střelec první branky Jakub Vykoupil. Následovala druhá třetina, ve které se odehrálo vše stěžejní celého utkání. Vedení Baníku pojistil Miroslav Naď, když skvěle podpořil útočnou akci Sokolova. Zanedlouho už to bylo o tři branky. Dominik Skála ukázal svůj přehled před brankou a zvýšil na 3:0. Další gól přidal ještě Jan Kratejl a zdálo se být hotovo. Ovšem minutu před druhou sirénou vrátil Ústí nad Labem naději Radek Vesecký, který snížil na 4:1. V poslední periodě už tempo hry výrazně opadlo. Když už se někdo dostal do gólové příležitosti, tak to byli ústečtí, kterým však všechny jejich příležitosti vychytala brankářská opora Baníku Radek Novák. Skóre už se tak nijak nezměnilo a Baník započítal do tabulky své první body.

Ihned v neděli už dorostenci vyrazili směr hlavní město. V Praze se utkali ve druhém kole s Kobrou. Šťastnější byli po dvaceti minutách domácí, když jediný gól úvodní třetiny dal právě za Kobru Adam Svoboda. Brzy po začátku druhé dvacetiminutovky se prosadila znovu pražská Kobra. Po trefě Nicolase Vaňka to tak bylo 2:0. Baník tedy musel dotahovat. První krok se podařil sokolovským v polovině utkání díky Dominiku Skálovi. Oba týmy také zahazovaly jednu přesilovou hru za druhou. I když bylo v zápase třináct vyloučení, tak nepadl z početní výhody ani jeden gól. Baník pokračoval v dobývání branky Kobry i ve třetí třetině, ovšem nedařilo se. Sokolov tak v poslední minutě sáhl po oddechovém čase a vytáhnutí brankáře na střídačku. Tento krok se ale nepovedl a domácí zpečetili svou výhru zásahem do odkryté brány. Baník tak podlehl Kobře 3:1.

Příští týden v pátek bude dorost hostit těžkého soupeře, Piráty Chomutov. V neděli je znovu čeká výjezd do Prahy, ale tentokrát na Hvězdu. Sezonu už také rozjedou junioři, kteří zahájí sezonu v sobotu v Rakovníku.