8.11. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
V Sokolově se konal Falko Cup pro třetí třídu

Trenér Pavel Hubáček se svými asistenty zorganizoval turnaj pro osm týmu v kategorii třetích tříd, který nesl název po našem maskotovi Falkovi. Falko Cup U9 se organizačně vydařil nad očekávání.

Nápad zorganizovat turnaj pro třetí třídu takového formátu vznikl v hlavách trenérů třetí třídy už před sezonou, když právě i v minulé sezoně několik takových naše nejmladší kategorie navštívili. ,,Myšlenka na zorganizování takového turnaje, který v Sokolově pro malé děti v minulých letech k vidění moc nebyl, se zrodila již před sezónou. Našim cílem je zkvalitnit práci s mládeží a patřit výhledově mezi top týmy v této oblasti, proto se z našeho pohledu slušelo také zorganizovat top turnaj pro tuto věkovou kategorii. Díky kontaktům a aktivitě našich nejmladších kategorií, které se od začátku sezóny účastní velkého počtu různých turnajů, či přátelských utkání a miniturnajů, jsme mohli pozvat ověřené a troufám si říci spřátelené týmy. Pozvání na turnaj přijali téměř všichni oslovení a my se tak mohli věnovat přípravám,” řekl trenér první až třetí třídy Pavel Hubáček.

Mezi týmy, které přijali pozvání, patřili kladenští Rytíři, Letňany, Pilsen Wolves, Energie Karlovy Vary a medvědi z Děčína a Berouna. Baník postavil do turnaje dva své týmy, a tak si nakonec zahrálo dvacet dva sokolovských hráčů. Ti tak mohli srovnat síly s opravdu velice kvalitními týmy v této kategorii. Trenér Pavel Hubáček si nemohl kvality soupeřů ani počínání svých týmů vynachválit: ,,Celý turnaj svou kvalitou splnil to, co jsme si přáli. Zejména měření sil s týmy Kladna, Letňan a Wolves Pilsen bylo našim dětem skvělou a potřebnou zkušeností. Náš žlutý tým splnil naše zadání a to sbírat zkušenosti, učit se a spolehnout se na vlastní síly, což je jednoznačně řazeno nad celkový dosažený výsledek, či umístění. Černý tým také obstál na hranici svých možností, když dokázal celkově ukořistit skvělé čtvrté místo, což v opravdu nabité konkurenci bylo aktuálně maximum.” Zatraktivněním turnaje byli také nájezdy na konci každého zápasu a body získané z nájezdů také v konečné tabulce mohli zamíchat pořadím.

Doprovodným programem turnaje byli dovedností disciplíny mimo led. Hráči ze všech týmů soutěžili ve stickhandlingu na deskách se svítícími terči a také ve střelbě na přesnost. I v těchto disciplínách měl Baník své zástupce na TOP třech místech. Celkově byl hlavní trenér třeťáků velmi spokojen s organizací celého turnaje a také prozradil, že něco obdobného nás čeká už o Vánocích: ,,Organizačně vyšlo vše perfektně a jsme rádi, že se u nás klubům líbilo. Celkově musím poděkovat klubu, partnerům, sponzorům turnaje, vedoucím našich nejmenších kategorií a našim rodičům za celkovou pomoc s celým turnajem. Věřím, že pro děti to byl nevšední zážitek a zároveň pro všechny potvrzení, že chceme našim hráčům vytvářet skvělé podmínky pro jejich rozvoj. Nyní se již těšíme na další Falko Cup v prosinci pro kategorii U8, čili naší druhou třídu.”

Celkové pořadí turnaje:

1. Wolves Pilsen

2. HC Letci Letňany

3. Rytíři Kladno

4. HC Baník Sokolov "černá"

5. HC Energie Karlovy Vary

6. HC Děčín

7. HC Berounští Medvědi

8. HC Baník Sokolov "žlutá"

Individuální úspěchy našich hráčů na turnaji:

Cena TOP 3 za dovednostní disciplínu "stickhandling":

Antonín Dibala - 1. místo