9.11. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Pátá třída je součástí letošní CCM ligy U11

CCM ligu organizuje liberecký krajský svaz pod záštitou ČSLH. Sokolovská pátá třída byla vybrána v tomto roce do nejlepších dvaceti čtyřech týmů ve své kategorii a setká se s nejlepšími týmy v této kategorii v republice.

CCM liga se hraje ve třech kategoriích a Baník se dostal v kategorii U11 do nejlepších dvaceti čtyřech týmů v republice a poměří s těmi nejlepšími síly. Dvacet čtyři týmů je rozděleno do čtyřech skupin po šesti. Tato liga se hraje jednou za měsíc turnajem tří, kdy každý zápas trvá třikrát patnáct minut. První týmy ze svých skupin se poté v závěru sezony střetnou proti sobě ve finálovém turnaji. Ve své skupině narazí Baník na HC Energii Karlovy Vary, Pilsen Wolves, HC Škodu Plzeň, Banes Motor České Budějovice a na Krále z Písku. Velká konkurence s obří kvalitou čiší už z této skupiny. V dalších skupinách jsou také další týmy, které mají svůj A-tým v Extralize a svou mládežnickou akademii. Mezi ty nejhlasitější jména samozřejmě patří organizující Liberec, dále Sparta, Pardubice či Třinec.

Baník už má za sebou jeden turnaj v Plzni na Košutce, kde nestačili na tomto turnaji na suverénní Pilsen Wolves, ale chuť si Baníkovci spravili porážkou Karlových Varů 10:4. Nyní bude Sokolov hostit jeden z těchto turnajů. Zítra v pátek 10. listopadu přijedou na sokolovský zimní stadion České Budějovice a podruhé v rámci CCM ligy se utkají páťáci s Pilsen Wolves.

Program turnaje:

9:15 HC Baník Sokolov : Pilsen Wolves