15.11. 2023 | A-tým | Redakce
Souboj o druhé místo. Baník hraje na Vsetíně

A už je to zase frmol! Po jednodenní přestávce další zápas. Tentokrát zajíždíme do Vsetína. Na tamním stadionu Na Lapači nastoupíme proti domácímu VHK ROBE Vsetín ve středu 15.11. od 17:30 hodin.

Bude se jednat o souboj druhého týmu se třetím. A dopředu je jisté, že vítěz tohoto utkání (pokud získá tři body) bude po 21. kole v tabulce na druhé pozici. Vsetín má v posledních třech sezonách ty nejvyšší ambice. A ty potvrzoval během skládání týmu i letošní léto a potvrzuje to zatím i výsledkově.

I ve vsetínském týmu najdeme hráče se stopou z Baníku. Tu u nás zanechal Tomáš Jandus v sezoně 21/22. Tomu se zatím u valachů daří a ve 20 zápasech zaznamenal 9 kanadských bodů za 4 branky a 5 asistencí. Naopak v Baníku letos hostující Roman Přikryl odehrál loňskou sezonu v dresu našeho soupeře. Hráč, který podepsal letos kontrakt s HC Energie Karlovy u nás působí formou střídavých start.

V úvodu svého vyjádření se ještě Roman vrací k pondělnímu utkání s Kolínem: „První utkání jsme po reprezentační přestávce nezvládli. Hlavně proto, že jsme za celých 60 minut nedokázali vstřelit gól. Naopak Kolín potrestal naši chybu v první třetině. Při hře 5 na 5 jsme si výrazný tlak nedokázali vytvořit. Nepomohly ani přesilovky. Naopak hosté z jedné z přesilovek dokázali odskočit na rozdíl dvou branek a my už jsme bohužel odpověď nenašli.“

A k utkání na Lapači dodává: „Na Vsetíně je vždy parádní atmosféra. Každý rok mají kvalitní mužstvo, hrají v popředí, není jednoduché tam vyhrát. Pro nás je to ale o to větší motivace. Pro mě ještě je to speciální v tom, že jsem loni na Vsetíně působil. Já chci ale vyhrát každý zápas. Nicméně by bylo o to sladší vyhrát tam, kde jsem hrál. A já v to věřím, mám rád totiž vítězství.“ dodává produktivní útočník.