18.11. 2023 | A-tým | Redakce
Na třetím místě zůstávají Litoměřice, Baník prohrál 2:4

Ve 22. kole Chance ligy prohrál Baník na domácím ledě 2:4 po třetinách 1:2, 1:1, 0:1. Porážkou Baník přišel o možnost se dostat na třetí místo.

Od 17:00 měl začít další domácí zápas Baníku. Začal však s mírným zpožděním kvůli problémům s gólovým videosystémem. To dalo šanci snad i opozdilcům, aby byli i oni u prvních důležitých okamžiků zápasu. Vše začalo prvním vyloučením Kuťáka již po 30. sekundách hry. Domácím se přesilová hra moc nepovedla a po jejím skončení bylo ještě hůř. Vracejícímu se Kuťákovi předala baníkovská obrana v útočném pásmu hostů dost laxně kotouč. Hostující útočník pěknou přihrávkou našel litoměřického kanonýra Sihvonena a ten prokázal v čase 2:32 při zakončení svou kvalitu.

Jestli někteří nestihli první gól v domácí síti, těžko viděli i druhý, protože ten přišel po 31 sekundách. Další nedůraz sokolovských v obranném pásmu, ztráta puku a od modré přesně střílel litoměřický Krutil.

3:02 a po gólech hráčů působících v minulých sezonách i v našem dresu to bylo již 2:0 pro hosty. Ani to pro úvod zápasu nebylo vše. Prakticky v prvním útočném výpadu domácích nahazoval od modré Csamango, nahození se podařilo tečovat Danielu Vrdlovcovi a Pařík v bráně Stadionu již nezvládl zakročit. V čase 5:14 se domácí vrátili do zápasu. Domácím se nepodařilo po vstřeleném gólu dostat do nějakého významnějšího tlaku, přestože jim Kuťák svým druhým vyloučením nabídl v 8. minutě druhou přesilovou hru.

Litoměřice v plném počtu hráčů hrály lépe. Dobře bránili střední pásmo a směrem dopředu prokazovali ofenzivní kvalitu. Díky ní se dostali do několika zajímavých zakončení, přičemž některé šance jim nabídli svou laxností domácí hráči. Asi největší šanci měl hostující Korkiakoski, kterému v zakončení do prázdné branky zabránil v poslední chvíli Vrdlovec.

Druhá třetina přinesla už vyrovnanější průběh a hned v první minutě další přesilovou hru pro domácí. Minutu se však baníkovským nedařilo dostat do útočného pásma. Když se nakonec k zámku dostali, snahu přerušilo vyloučení Martina Osmíka a hrálo se ve čtyřech. Čas 25:46 a další přesilovka pro domácí. Opět bez výraznější šance. Ve 29. minutě už za plného počtu hráčů dostala prostor na ledě čtvrtá útočná formace domácích. Do samostatného úniku se dostal Vojtěch Kysela, zakončoval nebezpečně, ale Paříka nepřekonal. Vše si vynahradil při ještě stejném střídání v čase 28:50, kdy přesně zakončil z hranice kruhů střelou švihem a vyrovnal stav utkání. Pak se početní výhody dočkali i hosté. První hráli mezi 31. a 33. minutou a největší šanci v ní měli Osmík s Bernovským v nájezdu dva na jednoho.

Chvíli po návratu Adámka z trestné lavice byl vyloučen další sokolovský hráč, Adam Rulík za držení. Toto vyloučení už hosté potrestali. V čase 34:42 najel mezi bránící čtveřici Koláček a překonal Habala v bráně domácích, 3:2. Sokolovští se pak ve zbytku třetiny snažili o vyrovnání, vyslali na Paříka několik střel. Ten ale odolal a za svá záda puk nepropustil. Navíc v poslední minutě druhé třetiny byl za další faul v útočném pásmu vyloučen podruhé, a nutno dodat že podruhé relativně přísně, Martin Osmík.

Hosté do úvodu třetí třetiny nastoupili s výhodou přesilové hry, kdy si zbytek trestu odpykával Martin Osmík za své vyloučení na konci druhé třetiny. Přesilová hra však zůstala nevyužita.

Ihned po skončeni přesilové hry se ještě do šance dostal hostující Vitouch, který byl zcela sám před Habalem. S jeho bekhendovým zakončením si ale domácí brankář poradil. Poté se již Litoměřice stáhly opět k bráněni středního pásma a domácí hledali recept, jak proniknout do šance a vyrovnat skóre dnešního zápasu.

Hosté nadále dobře drželi střední pásmo a neumožnili domácím dostat se k ohrožení branky Paříka. Šanci domácím nabídl v čase 50:36 svým vyloučením Korkiakoski.První minutu útočná formace vedena Jaromírem Kverkou zavřela hosty v pásmu, ale k žádnému dokončení se nedostala. Přikrylův útok byl pak v druhé části přesilovky ještě neúspěšný, a tak i pátá výhoda domácích zůstala dnes nevyužita. Obraz hry se neměnil, jen domácím utíkal čas.

Domácí měli i nadále optickou převahu, ale do gólových šancí se ani nadále nedokázali dostat. Šanci přinesl čas 57:09, kdy byl vyloučen litoměřický Sihvonen, ale ani přesilové hry dnes domácím nešly. I když čas v útočném pásmu se oproti předchozím výhodám zlepšil, na šance a natož na góly to vycházelo stejně. Po minutě po chybě o pásmo sokolovští navíc přišli o zbytek přesilovky a už spíše bojovali o to se do nej zpět dostat nebo se pak v něm udržet.

Již za plného počtu hráčů na ledě sáhli domácí trenéři k odvolaní Habala a Baník to zkoušel v šesti. Ani to k větším šancím nepomohlo, naopak, 9 sekund před koncem zápasu ujel s pukem Jícha a do prázdné brány skóroval počtvrté Kuťák.

Zapas tedy skončil prohrou domácích 2:4. Rozhodly chyby v první polovině zápasu a neschopnost prosadit se v ofenzívě ve druhé polovině zápasu, včetně 100% neúspěšnosti využití přesilových her. Litoměřice si zaslouženě odvážejí ze Sokolova tři body.