29.11. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
První a třetí třída konkurovaly na fotbalovém turnaji

V rámci sportovního rozvoje našich přípravkových kategorií o víkendu zavítala kategorie U9 a U7 na halový fotbalový turnaj do Aše. Pro děti i rodiče se jednalo o zpestření našeho hokejového programu, sbírání společných zážitků dětí a v neposlední řadě vývoj hokejisty jakožto komplexního sportovce.

Ročník 2015 v dopoledních hodinách zcela obstál v ryzí fotbalové společnosti. Soupeřem třeťákům byli například Slavia Karlovy Vary, Hvězda Cheb, FC Cheb, domácí Aš, či fotbalisté ze Skalné a Hranic. ,,Na turnaji jsme si připsali dvě remízy s celky FC Cheb a Skalnou a v závěru turnaje jsme si dokonce vychutnali vítězství nad domácím celkem z Aše. Děti můžeme jedině pochválit, neboť fyzicky, běžecky a nasazením jsme byli jednoznačně nejlepším týmem na celém turnaji a vynahradili jsme tím u některých kluků technickou nevyspělost co se fotbalu týče. Jednoznačný úspěch a ukázka sportovní připravenosti,” okomentoval působení třetí třídy na fotbalovém turnaji trenér Pavel Hubáček.

Klub reprezentovali: Kraus, Kalabza, Šenkýř, Török, Kopaněv, Krištůfek, Csipka

Ročník 2017 přišel na řadu v odpoledních hodinách. Soupeři byli opět velmi kvalitní. Slavia Karlovy Vary, FK Baník Sokolov, Jiskra Aš a FK Skalná. To je jejich výčet. S každým soupeřem se naše první třída utkala dvakrát. ,,V prvním kole jsme se na turnaji rozkoukávali a připsali jsme si jednu remízu, když soupeř vyrovnal v poslední minutě zápasu. To pravé přišlo pro nás až v "odvetách", kdy jsme opět jako starší ročník všechny týmy na turnaji předčili v nasazení, zaujetí pro jakoukoli hru, běhání a vydrželi nám síly. Ve druhém kole jsme si totiž připsali tři skvělé výhry. Třešničkou na dortu byl náš poslední zápas na turnaji, kde jsme dokázali porazit jako jediný tým na turnaji naše fotbalisty ze Sokolova. Z nedělního odpoledne si velký zážitek odnáší děti, rodiče i trenéři. Velmi nás těší, že se nám rýsují nejen hokejově, ale také sportovně silné ročníky,” řekl trenér Pavel Hubáček k počínání první třídy na fotbalovém turnaji

Klub reprezentovali: Hanzl, Marák, Říha, Teplý, Kašpar, Kereta, Rohan, Štych

Trenér těchto kategorií Pavel Hubáček byl velmi nadšen účastí našich mladých hokejistů na turnaji v jiném sportu než je hokej: ,,Sportovní všestrannost je jedním ze základních předpokladů učit se dobře specifické bruslařské a hokejové prvky. V dnešní době, kdy děti mizí z venkovních hřišť a děti jsou v globálu daleko více jednostranně zaměřené, je i taková akce pro nás nejen velmi zábavná, ale také ohromně důležitá.”