2.12. 2023 | A-tým | Redakce
Druhou polovinu soutěže zahájíme ve Frýdku -Místku

Baníkovci vyráží na druhou stranu republiky. O body se poperou ve Frýdku-Místku, kde bude zahájena druhá polovina základní části.

Jestliže poslední výjezd do Jihlavy byl jeden z nejbližších, tak nyní nás čeká jedna z nejdelších cest. Hráči Baníku vyrazí na dlouhou cestu do podhůří Beskyd. Jak cestu tráví jeden z nejmladších členů kádru Baníku Václav Adamec? „Já se většinou snažím co nejdelší úsek prospat a jsem v tom celkem úspěšný. Každý má ale jiný režim. Na začátku jsme si na dlouhé cesty zvykali. Teď už to bereme jako samozřejmost. Na Moravě jsme vlastně skoro pořád“.

Frýdek-Místek se po nepovedeném startu zvedl a výsledky posledního kola ho dokonce nasměrovali již i pryč z poslední pozice v tabulce, kterou okupoval od prvních kol soutěže. Slezský tým je také jedním z těch, který přistoupil v průběhu sezony ke změně trenéra. Sezonu zahajujícího Martina Janečka vystřídal slovenský Martin Hrnčár. I tato změna pomohla nastartovat tým k lepším výkonům. Dalším impulsem bylo i posílení kádru. Nejvýraznějším příchodem je angažování útočníka Rostislava Marozs. Tedy hráče s bohatou extraligovou historií, která se částečně psala i v sousedních extraligových Karlových Varech. Další hráč se stopou v našem regionu je útočník Michal Hotěk, který působil jak v Karlových Varech, tak i u nás v Sokolově.

Rysi z Beskyd disponují v sestavě mixem mladých hráčů z farmářského projektu Třince a zkušeností. Tu první část reprezentuje třeba brankář Vojtěch Mokry nebo nejlepší nováček loňského ročníku soutěže Oskar Haas. Tu druhou skupinu pak zkušení například Jan Výtisk s Vladimírem Svačinou. Frýdek-Místek je prvním soupeřem, se kterým se letos střetneme již potřetí. V prvním zápase sezony jsme zvítězili na ledě hostů v prodloužení vítězným gólem Tomáše Vracovského. I druhý vzájemný zápas měl vítěze vzešlého z prodloužení. Opět byl tím spokojenějším Baník, tentokrát na domácím ledě a tentokrát byl Tomáš Vracovský v roli asistenta na vítěznou branku. Střelcem gólu byl pak Vojta Tomeček.

Tomáš Vracovský se do sestavy vrátil v minulém zápase. Vrátí se i Vojta Tomeček nebo někdo další z marodů? Nebo naopak někdo přibyl? I to se dozvíme v sobotu v 17:00, kdy bude utkání zahájeno. Jak vidí zápas Václav Adamec: „Frýdek-Místek se zvedl. Hraje v dobré formě. Určitě kvalitní a nepříjemný soupeř. My ale máme také svou kvalitu a jedeme si pro tři body.“

Další domácí zápase sehraje Baník v Sokolově ve středu 6.12., kdy od 18:00 hodin přivítáme zlínské Berany.