2.2. 2024 | A-tým | Tomáš Bouda
Konec přestupního období

Poslední lednový den je vždy uzávěrkou přestupů v českých soutěžích. V Baníku tentokrát v tomto směru, stejně jako letos ve většině týmů, panoval klid.

Žádný příchod, žádný odchod. Zatímco extraliga na poslední chvíli zažila několik zajímavých přesunů, o patro níže, v Chance lize, panoval poměrně klid. Určité přesuny proběhly například ve Vsetíně, Kolín si zajistil zajímavé hráče z druhé ligy, aktivní byl například i Přerov, ale zásadní změny v Chance lize v posledních dnech nenastaly.

V dresu Baníku může do 15. 2. nastupovat obránce Ján Niko z Letňan. Tento termín byl dohodnut s Letňany, pokud by pražský tým skončil sezonu dříve, může se zkušený obránce k Baníku znovu připojit. Naopak počítat již nemůžeme s hráči karlovarské Energie Dalimilem Mikyskou, Davidem Kofroněm a Ondřejem Procházkou, kteří odehráli v extralize již více než 26 zápasů. Tento počet má odehraný i Filip Koffer, jenž však vzhledem k věku ještě může nastupovat v Chance lize do 15. 2. neomezeně, poté již jen za podmínky, že by v extralize nenastoupil po 15. únoru.

Start v extralize po 15. únoru by znamenal konec působení v Chance lize kteréhokoliv hráče, jenž má střídavé starty za Energii, i když tyto hráči 26 startů v extralize zatím nenasbírali.

Baník i nadále může využít Milana Davídka, který má střídavé starty do Chebu, kde v sezoně nastupovali i Adam Křemen a David Novotný. Ti sice odehráli již 26 zápasů ve vyšší soutěži, ale věkově se na ně tento limit nevztahuje a teoreticky tak mohou nastupovat v obou týmech i nadále. To samé platí i pro Vojtěch Kyselu, který nastupuje v Letňanech.

Na střídavé starty má Baník rovněž zapsané i juniory Karlových Varů, kteří si v extralize juniorů počínají velmi dobře. Těchto juniorů do zápasů Baníku naskočilo již 7, z čehož někteří velmi pravidelně. Mezi těmito hráči jsou i současní reprezentanti do 20 let Matyáš Adámek a  odchovanec Matyáš Beran. Mezi nejvytěžovanější mladíky pak patří další odchovanec Robert Šlechta, který se řadí i mezi nejlépe hodnocené juniorské hráče.

Je zajímavostí, že v Chance lize zatím nastoupilo pouze 43 hráčů ročníku 2004 a mladších, baníkovští junioři tak tvoří šestinu těchto hráčů v celé soutěži. Prostějov či Třebíč zatím žádného juniora nenasadili, Znojmo až v posledním kole, kdy nastoupil brankář Kavan. Pouze Pardubice B využívají více hráčů juniorského věku než Baník.

Největší posílení tak může přijít z vlastních řad. V posledním zápase nenastoupil pro nemoc Jaromír Kverka a pro zranění Jan Bernovský. Do tréninku se pomalu začne zapojovat František Klejna. Po operačním zákroku je Štěpán Csamangó, který by ale ještě v průběhu února mohl být zpátky v sestavě. Zapojit by se mohl i hráč se starty v NHL Vojtěch Polák, který se zranil hned v úvodu soutěže.

Z hráčů, kteří v sezoně již nastoupili, může Baník v tuto chvíli stále ještě využít 4 brankáře, 11 obránců a 21 útočníků.