3.2. 2024 | A-tým | Redakce
Poslední zápas před poslední reprezentační přestávkou

K zápasu 45. kola zajíždí Baník do Třebíče. Zápas začíná v 17:30.

Horácká Slavie zastavila propad tabulkou a v posledních třech zápasech dokázala vždy zvítězit. Díky tomu drží v tabulce se čtyřbodovým náskokem čtvrtou příčku. Ta tři vítězství mají o to větší cenu, že mezi poraženými byla jak vedoucí Poruba, tak rival ze sousední Jihlavy.

Kromě Martina Dočekala, který suverénně vede kanadské bodování celé soutěže, a kromě útočné síly celé první formace našla v posledních zápasech Třebíč nové střelce. Slovinský obránce Miha Štebih dokázal skórovat v každém z posledních tří zápasů. Svůj druhý gól v sezóně vstřelil proti Jihlavě i další obránce Petr Vodička. Kromě ofenzivy posílila Slavia i v defenzivě, a to zejména tím, že se po delší zdravotní absenci vrátil do brankoviště Pavel Jekel a téměř hned prokazuje svou kvalitu.

Naproti tomu sokolovští mají co napravovat, a to zejména po posledním domácím nepovedeném zápase. Z posledních osmi zápasů zvítězili jen dvakrát a v posledních deseti zápasech mají nejmenší bodový zisk ze všech týmů v soutěži, a to přesně devět bodů. Pokles formy se propisuje samozřejmě i do tabulky, kdy Baník stále ještě drží šestou pozici, ale na deváté místo má náskok pouhých tří bodů a sokolovští tedy potřebují už nutně získávat body.

Co říká k nadcházejícímu utkání trenér Martin Sobotka, který v Třebíči léta trénoval a strávil na tamním zimním stadionu i část své hráčské kariéry? „Musíme udržet koncentraci celých 60 minut. Bude důležité vyvarovat se zbytečných faulů a tradičně být obětaví a hrát týmově. Zápasy s Třebíči byly letos všechny vyrovnané a znovu budou rozhodovat detaily a v nich potřebujeme být lepší. Věřím, že pokud podáme bojovný a týmový výkon, můžeme i u tak silného soupeře uspět. Je to poslední utkání před pauzou a samozřejmě bychom rádi bodovali.“

Držme naším hokejistům dnes od 17:30 palce. Po reprezentační přestávce pak hrajeme poprvé v pondělí 12.2., kdy od 18:00 přivítáme na našem zimním stadionu celek Kolína.