4.2. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
První pololetí mají za sebou úspěšně i hokejové třídy

Již druhý rok na Základní škole Běžecké naplnili hokejisté část třídy a vytvořili tak hokejovou třídu. V rámci tohoto projektu si naše naděje po škole vyzvedne trenér a místo času tráveného v družině odmakají trénink.

Noví školáci to měli se zapojením se do nového režimu snažší, tím že jsou v tréninkové skupině spojeni s druháky, kteří to zažili již minulý rok. Nyní tak prvňákům dost pomohli. Nejtěžší je rozhodně i oblékání se do výstroje. Díky letním výzvám, které budoucí školáci dostávali od trenérů, se však vše výrazně zjednodušilo. ,,Fungování celého projektu je určitě výrazně nad očekávání. Noví prvňáčci se díky spojenému režimu s již "zkušenými" druháky velmi rychle začlenili do celého režimu a mohou tak jen čerpat výhody hokejové třídy. I díky různým výzvám a soutěžím byla většina připravena na samostatné oblékání do výstroje a tím se výrazně usnadnil jinak velmi náročný začátek pro všechny prvňáčky,” řekl trenér hokejových tříd Pavel Hubáček.

Důraz je v tomto projektu, aby nedošlo k mýlce, kladený hlavně na vzdělání. I proto dochází trenér Pavel Hubáček pravidelně do školy. ,,Po školní stránce jsme my jako klub, a troufám si říci, že i škola, velmi spokojení. Děti spolu tráví spoustu času, již když nastupovaly do první třídy, tak měly za sebou společnou letní přípravu, takže již do školy přišly jako velká parta kamarádů a spoluhráčů. Děti tak mají usnadněný další velký krok v jejich zatím mladých životech a to přechod do základní školy. S třídními učitelkami a jejich asistentkami skvěle spolupracujeme, nastavili jsme společně, že každý měsíc vždy přicházím na vyučovací hodiny do školy. Při těchto návštěvách si zaprvé potvrzujeme, že vše probíhá jak má a zadruhé už od malička dětem tímto ukazujeme, že škola a klub spolupracují a že vzdělání je v tomto projektu primární a to i pro mě jako trenéra. Všechny děti bez výjimky se úspěšně učí a proto bylo k vidění v drtivé většině výborné vysvědčení v prvním pololetí,” pokračoval dále trenér Pavel Hubáček.

Už za první polovinu školního roku jdou vidět pokroky nejen na ledě či ve škole, ale také ve zvládání věcí, jakými jsou například oblékání nebo hygiena. ,,Po sportovní stránce se projekt potvrzuje jako klíčový a pokroky jsou na dětech obrovské. Troufám si říci, že podmínky, které mají děti vytvořeny jsou jedinečné. Děti jsou na svůj věk velmi samostatné a vše zvládají s přehledem. V tréninkovém procesu se věnujeme primárně bruslení a vytvoření co nejširších a nejkvalitnějších bruslařských základů, na kterých děti budou dále stavět,” řekl trenér Pavel Hubáček.

A co řekl Pavel Hubáček o celém vývoji projektu hokejových tříd a jeho budoucnosti: ,,Věřím, že projekt hokejových tříd se dostává z rovin teorií a hezkých prezentací do reálných obrysů a rodiče nyní i do budoucna budou mít o projekt velký zájem. Hmatatelně totiž mohou v praxi vidět výhody a pokroky, které projekt přináší. Děti mají v dobrých časech zajištěné profesionální tréninky, mají volné odpoledne na další aktivity, které jsou pro rozvoj celé osobnosti klíčové, rodiče nemusejí na zimním stadionu trávit několik hodin denně, protože je o děti postaráno, a tak šetří pro sebe i děti nejcennější komoditu na světě, kterou je čas. Radost nám dělá zájem o přestup dětí do hokejových tříd, který aktuálně řešíme a do dalšího školního roku se počet dětí už ve stávajících třídách určitě rozroste. V nové, teprve chystající se první třídě, již teď evidujeme doposud nejvyšší zájem a to je doufám potvrzení kvality projektu a také závazek se o děti ve stejné kvalitě postarat a naopak hledat další vylepšení.”