24.2. 2024 | A-tým | Redakce
Dnes s vedoucím týmem tabulky

Do Sokolova k dnešnímu utkání přijíždí porubští hokejisté. Vzájemný souboj na sokolovském zimáku začne od 17:00.

Baník zvolna ztrácí šanci proklouznout do elitní šestky a spíše se ze závěru sezony stává boj o udržení pozic zaručující předkolo, případně boj o vhodnější nasazení do play-off fáze. Každopádně body potřebujeme extrémně. Bude to dnes ale hodně těžké. Poruba suverénně vede tabulku. A po rozpačité předloňské sezoně už druhým rokem naplňuje své ambice a propisuje i finanční sílu, která umožňuje vedení skládat tým bojující o postup do extraligy.

Slezský tým má jako tradičně sílu na všech postech a prakticky ve všech formacích. Trenér Režnar a jeho realizační tým navíc dokázali individuality stmelit a sestavili velmi efektivní tým, který je pak velmi složité porazit. V tomto duchu se odvíjí prakticky celá sezóna a Poruba tak soutěži dominuje.

Dominance se přenáší i do vzájemných zápasů s Baníkem. Dosavadní skóre 2:9 z pohledu Sokolova, devět bodů pro naše hosty a žádný bod pro náš tým. Bude to zkrátka obtížné, na druhou stranu bodovat už potřebujeme nutně. Baník je po dlouhé době téměř kompletní. Paradoxně i tento fakt přináší komplikace. Řada hráčů se teprve rozehrává po dlouhých absencí, a i sehranost je třeba ještě ladit.

K utkání a k závěru sezony se dnes vyjadřuje generální manažer Mgr. David Soukup: „Druhá polovina soutěže nám absolutně nevychází. Je to minimálně škoda vzhledem k tomu, jak jsme na tom byli v první části soutěže, a i vzhledem k očekávání a cílům. Dojem je rozpačitý, ale ještě stále existuje prostor vše vylepšit. Jak v závěru základní části soutěže, tak v případném play off. Ale už to bude hodně těžké. Do play off půjdeme z nevýhodných pozic, a to ještě není jisté, zda vůbec do něj půjdeme. Navíc dnešní soupeř také není z nejlehčích. Nicméně to mléko už je rozlité a o motivaci by všichni měli mít postaráno. Řada hráčů kromě individuálních výkonů, a kromě týmového úspěchu hraje i o svá další angažmá. Motivace je, cíle jsou dány a vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjí, tak už moc prostoru na další prohry není. Tedy pokud chceme uspět a to věřím, že chtějí všichni. Bohužel proti nám dnes stojí velmi silný tým, ale vybírat si nelze a ta cesta k úspěchu je velmi podobná proti všem týmům.“

Po odehrání dnešního zápasu už Baník čekají jen dva poslední zápasy základní části. 28.2 v Jihlavě a poslední domácí zápas je na programu netradičně v pátek 1.3 od 18:00, kdy přivítáme rezervu Pardubic.

Jistě, Poruba pracuje finančně se zcela jiným rozpočtem a srovnávat bychom se museli spíše s jinými týmy a moc jich po této stránce není. Nicméně i tak může být zajímavý pohled na statistiky toho, jakých hodnot dosahuje suverénně vedoucí tým soutěže proti našemu týmu. Takže:

Počet bodů po 49 kolech:

Sokolov 67 bodů vs. Poruba 110 bodů

Průměr bodů na zápas:

Sokolov 1,36 bodu vs. Poruba 2,24 bodu

Bodový zisk z posledních 30 zápasů/pozice mezi týmy

Sokolov 30 bodů/14. místo vs. Poruba 63 bodů/1. místo

Bodový zisk z posledních 5 zápasů/pozice mezi týmy

Sokolov 2 body/14. místo vs. Poruba 11 bodů/1. místo

Počet vstřelených branek

Sokolov 121 gólů vs. Poruba 166 gólů

Počet obdržených branek