18.3. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Druhá třída ovládla dvoudenní turnaj v Tachově. Třetí třída skončila pátá

Naše přípravkové kategorie se 9. a 10. března zúčastnily dvoudenního turnaje v Tachově, kde se paralelně odehrávali dva samostatné turnaje. Jeden pro druhou třídu a druhý pro třetí. V obou kategoriích nastoupilo hned devět týmu, takže o kvalitu soupeřů nebyla nouze.

Druháci prošli turnajem bez jediného zaváhání a to je zejména v prvním dnu turnaje čekali velmi kvalitní soupeři. Než výsledek samotný trenéry velmi potěšilo, jak se oba dva dny prezentovali. Od začátku sezóny totiž kladou velký důraz a péči bruslařským dovednostem a v tomto ohledu byli naše naděje z jejich pohledu na turnaji nejlepší. Některé týmy si lépe přihrávaly, některé lépe střílely, ale Baník zdobilo především bruslení a za to kluci dostali největší pochvalu, protože tak to v těchto kategoriích trenéři chtějí. Při závěrečném vyhlášení Baníkovci posbírali také většinu individuálních ocenění. David Suchopár se stal nejlepším hráčem turnaje a také vyhrál doprovodnou soutěž o nejrychlejší střelu. Adam Soukup se stal nejlepším střelcem turnaje.

Sestava: Karas J., Schmiedová - Dibala, Soukup A., Suchopár, Kereta, Karas A., Friedrich, Lippert, Kašpar, Hanzl

Výsledky: HC Baník Sokolov : HC Motor České Budějovice = 5:4

HC Baník Sokolov : Piráti Chomutov = 3:2

HC Baník Sokolov : HC Rokycany = 7:1

HC Baník Sokolov : HK Lev Slaný = 7:6

HC Baník Sokolov : HC Skuteč = 11:2

HC Baník Sokolov : HC Mariánské Lázně = 17:0

HC Baník Sokolov : HC Meteor Třemošná = 10:2

HC Baník Sokolov : HC Tachov = 20:1

Ve starší kategorii hráli kluci na hranici svých možností. Potvrdili vzestupný trend z celé sezóny, kdy se kluci velmi zlepšují a zvládají porážet většinu týmů. Trenér Pavel Hubáček si také turnaj velmi pochvaloval: ,,Na top týmy zatím nestačíme, ale je to jen motivace pokračovat v dohánění tohoto manka, protože výhledově chceme v mládeži mezi top týmy patřit. Bruslili jsme, bojovali, učili se, a proto jsme na turnaj jeli a jsme rádi, že jsme mohli opět hrát se super týmy jako jsou Wolves, České Budějovice nebo Chomutov. Radost nám udělalo, že jsme se drželi v každém zápase a v žádném jsme nepropadli. V závěrečném vyhlášení jsme ukořistili také jednu individuální trofej, kdy se Radek Krištůfek stal nejlepším hráčem celého turnaje.”

Sestava: Šenkýř, Pokorný - Krištůfek, Králka, Skalický, Kopaněv, Kalabza, László, Červenka, Plecho, Csipka, Kraus

Výsledky: HC Baník Sokolov : HC Motor České Budějovice = 4:10

HC Baník Sokolov : Piráti Chomutov = 5:10

HC Baník Sokolov : HC Rokycany = 7:4

HC Baník Sokolov : HK Lev Slaný = 6:4

HC Baník Sokolov : HC Skuteč = 12:1

HC Baník Sokolov : HC Mariánské Lázně = 8:5

HC Baník Sokolov : Pilsen Wolves = 3:11

HC Baník Sokolov : HC Tachov = 7:12

Trenéři přípravkových kategorií v čele s Pavlem Hubáčkem chtějí poděkovat všem rodičům za vytvoření skvělé kulisy a fandění. Také věří, že šlo o skvělý a stmelující víkend pro všechny děti i právě rodiče.