Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
25.3. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dvě nejmladší kategorie přivezli z kvalitních turnajů medaile

Dvě nejmladší kategorie přivezli z kvalitních turnajů medaile

Kategorie U7 přivezla zlaté medaile z turnaje v Lounech. Z velice kvalitně obsazeného turnaje v České Lípě. O finále druhá třída přišla v nájezdech s Hradcem Králové a nakonec brali druháci bronz.

 V sobotu 23. března vyrazili naši prvňácci a předškoláci na turnaj pro ročníky 2017 a mladší do Loun. Na turnaj byly přihlášeny další čtyři mužstva. Kromě Rakovníku naše naděje na tyto mužstva ještě nenarazili, a tak to byla pro nás opět nová zkušenost. Po celkem pohodových výhrách nad domácími Louny a Kralupy nad Vltavou nás čekal HC Rakovník, se kterým už jsme se potkali ve finále na turnaji v Teplicích. Tam jsme vyhráli, ale byl to boj, a tak jsme do zápasu také šli, že to nebude jednoduchý a především o dost tvrdší hra. Gólman Rakovníku byl vynikající, ale naší výhře nezabránil. Do posledního zápasu s Černošicemi jsme šli trochu unavení, ale s jistotou zlaté medaile. I tento zápas jsme vyhráli a brali tak zlatou medaili. Děti si turnaj užívaly, zahráli si s novými soupeři a dokázali, že jsou výborně bruslařsky připravené. Nejlepšími hráči našeho týmu byli zvoleni Jakub Marák za svou bojovnost a Vojtěch Kašpar, který je dokonce ročník 2018, tedy o rok mladší. Trenéři Ivan Říha s Tomášem Rohanem děti po turnaji pochválili a nechybělo ani vítězné foto.

 Ročník 2016 zajížděl na dvoudenní turnaj do České Lípy O pohár města. Turnaje se zúčastnilo dvanáct kvalitních týmů. Mladí hokejisté Baníku již v základní skupině potvrdili svou kvalitu a celou skupinu dokázali vyhrát bez ztráty bodu, když porazili postupně Poděbrady, Děčín, Mladou Boleslav, Bílé tygry z Liberce a v posledním zápase Lvy ze Slaného. Ve čtvrtfinále vyřadili mladí sokolové Milevsko a v semifinále celého turnaje nastoupili proti HC Mountfield Hradec Králové. Jednalo se asi o nejkvalitnější zápas. Utkání bylo vyrovnané a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Když Ema Štychová poslala nekompromisním zakončením Baník ve třetí třetině do vedení, vypadalo to již s vyhlídkami na finále velmi nadějně. Východočeši se ale nevzdali a dokázali otočit ze 4:6 na 7:6 a v tu chvíli to naopak s našimi mladíky už moc dobře nevypadalo. Remízu nakonec zajistil gólem čtyři sekundy před koncem základní hrací doby David Suchopár. O vítězi tak rozhodovali samostatné nájezdy a v dovednostní soutěži byl úspěšnější Hradec Králové. Baník tedy směřoval v pavouku do zápasu o třetí místo. Poslední zápas turnaje dokázal Sokolov vyhrát nad Děčínem 14:9 a z turnaje bral bronzové medaile a z České Lípy odjížděl bez jediné prohry v základní hrací době. Další turnaj nejmladších ročníků proběhne již následující pátek a odehraje se na našem domácím stadionu. Nejlepším hráčem týmu HC Baník Sokolov byl vyhlášen Antonín Dibala. Pozitivně komentoval turnaj i trenér Pavel Hubáček: ,,Rádi na turnaje do České Lípy jezdíme, neboť zde potkáme soupeře, kteří nás prověří a nepotkáváme je v průběhu sezóny. Na děti jsem pyšný za pokrok, který učinili. Těžké a kvalitní zápasy jsou skvělé zkušenosti na jejich zatím krátké hokejové cestě. Rodičům děkuji za velkou podporu a skvělou kulisu při všech zápasech."


Sestavy HC Baník Sokolov:

Louny (U7) - 1. místo: Schmiedová, Majerech - Říha, Rohan, Kašpar, Bakura, Teplý, Štych, Marák, Mikleš, Vaňková, Polesná, Tomeček, Kucharič

Česká Lípa (U8) - 3. místo: Karas Jiří, Klodner - Dibala, A. Soukup, Shtefanyuk, Suchopár, Friedrich, Vojta, T. Soukup, Štychová, Kereta, Lippert

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: