Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
29.3. 2024 | A-tým | Tomáš Bouda
Odchovanec Robert Šlechta podepsal profesionální smlouvu s Baníkem

Odchovanec Robert Šlechta podepsal profesionální smlouvu s Baníkem

Mladý útočník Robert Šlechta se stává kmenovým hráčem Baníku, kde zároveň podepsal dvouletou smlouvu v A-týmu.

Odměna za poctivý přístup, píli, ale také vztah ke svému mateřskému klubu. Robert Šlechta v sezoně 2023/2024 přinesl do sokolovského A-týmu svěží vítr a svými výkony si vybojoval smlouvu v Baníku. „Když jsem viděl jeho pracovitost a vztah k HC Baník Sokolov, tak bylo logickým vyústěním, že jsme se s ním snažili domluvit na seniorské smlouvě a zabudovat ho jako stabilní součást našeho týmu. Jsem rád, že jsme domluveni hned na 2 roky a věříme, že toto spojení bude pro obě strany velkým přínosem,“ říká k angažování mladého odchovance hlavní trenér A-týmu Tomáš Mariška.

Samotný hráč neskrývá radost nad tím, že jeho první profesionální smlouva v dospělém hokeji bude právě v Sokolově. „Je to úžasný pocit, jsem za to hrozně rád. Už od přípravky jsem chodil na zápasy Baníku a vždycky jsem si říkal, že jednou tam chci hrát taky. Chtěl bych poděkovat klubu za veškerou práci, kterou pro mě udělal už od žáčků, a že mi dal šanci zahrát si zápasy v dospělém hokeji,“ líčí s vděkem Robert Šlechta.

„Roberta jsem sledoval v jeho vývoji v HC Energie Karlovy Vary, kam odešel ze Sokolova. Věděli jsme, že je to velmi charakterní a pracovitý hráč, který udělá vždy maximum pro týmový výsledek a má stále velkou vazbu na HC Baník, ve kterém vyrostl,“ doplňuje ještě Tomáš Mariška.

Devatenáctiletý křídelní útočník měl nakročeno do Baníku již před sezonou, nakonec ale zůstal v juniorce Karlových Varů, byť se v sokolovském dresu objevoval již od přípravných zápasů. „Uvažovali jsme o jeho zařazení do development programu, ale nakonec byla domluva, že Robert bude stěžejním hráčem varské juniorky, což se také stalo a Robert byl od začátku soutěže na špici kanadského bodování juniorské extraligy,“ popisuje situaci Tomáš Mariška.

Nakonec se ale Robert začal v sokolovském dresu objevovat stále častěji a v součtu z toho bylo 27 startů se třemi góly a čtyřmi asistencemi a také plusových šest bodů v bilanci plus/minus (2. místo v týmu). Do toho Robert dále nastupoval za juniorku Karlových Varů, a tak jen v základní části nastřádal dohromady za oba týmy téměř 70 startů. „Starty v dospělých mi daly hodně zkušeností. Hlavně jsem věděl, že je to pro mě veliká šance a že ji musím využít, když už jsem tu příležitost dostal. Myslím si, že se mi to podařilo,“ hodnotí svou první seniorskou sezonu odchovanec sokolovského hokeje. Svůj názor na počínání Roberta přidává i Tomáš Mariška. „V průběhu sezony se naskytla možnost vyzkoušet ho v sokolovském A-mužstvu a hned v prvním zápase chytil svoji šanci pevně do rukou a začal být důležitou součástí našeho týmu. Když byla možnost, tak jsme se ho snažili využívat.“Pozornému fanouškovi nemohlo uniknout, že Robert Šlechta za Baník vždy nastupoval s chutí, a i jeho vystupování bylo velmi sympatické. Nabízí se zde podobenství například s Vítem Jiskrou, který rovněž neprošel mládežnickými reprezentacemi, ale přes Baník se pak propracoval do extraligy, kde má nyní pevnou pozici. Díky jeho pokoře a pracovitosti si navíc získal Vít fanoušky a Robert by nyní mohl pokračovat v jeho stopách. „Myslím si, že každý hráč se chce vždy dostat na hranice svých limitů anebo je pokořit, Víťa má za sebou už nějaký příběh a pořád posouvá své limity dopředu, já to mám nastavené stejně,“ nevylučuje inspiraci v cestě Víta Jiskry i Robert Šlechta.

Nejdříve se však bude muset mladý útočník prosadit v Baníku, kde nově bude patřit i ke kmenovým hráčům mateřského klubu. „Těším se dá se říct na všechno, ale nejvíc asi na domácí zápasy, přece jen se hokej hraje pro fanoušky, a když celá hala skanduje "Baník Sokolov", tak si vždycky vzpomenu na to, jak jsem stál jako malý kluk na tribuně a fandil s nimi,“ popisuje své pocity nejproduktivnější hráč karlovarské juniorky.

Robert si řekl o šanci v extraligových mládežnických družstvech HC Energie a nyní jeho kroky povedou zpátky domů do Sokolova, který ho pro hokej objevil a vychoval. Nyní ale ještě stojí před ním a karlovarskou juniorkou jedna výzva. Právě dnes začíná semifinálová série s Třincem, a i Robert Šlechta se chce s mládežnickou kategorií rozloučit úspěšně. „S klukama máme jasně nastavený cíl a za ním si jdeme. Na ledě necháme všechno a doufám, že to dotáhneme až k titulu,“ říká bojovně naladěná mladá naděje sokolovského hokeje a současný tahoun karlovarské juniorky.

Do letní přípravy se pak jeden z nejlépe hodnocených juniorů letošní Chance ligy připojí už v Sokolově…

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: