12.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Kádr hokejového Baníku je téměř hotov, hlásí trenér Tomáš Mariška

Většina hráčů, kteří budou v příští sezoně oblékat dres hokejového Baníku Sokolov, má podepsanou smlouvu nebo je její podpis předjednán. Podle trenéra A-tymu Tomáše Marišky se v současné době řeší poslední detaily.

„Hledáme jednoho útočníka a jednoho obránce. Víme, že v příští sezoně u nás nebude působit gólman Martin Michajlov a tak je i otázka brankáře stále otevřená,“ vysvětluje trenér s tím, že hráči mají v současné době volno a individuální přípravu. Poprvé se v Sokolově sejdou 24. dubna, kdy bude zahájena letní příprava.

„Vzhledem k tomu, že je v Karlových Varech přes léto k dispozici ledová plocha, budeme suchou přípravu kombinovat s pobytem na ledě v KV Areně. Chceme se věnovat detailům a dovednostem, na které není v průběhu sezony tolik času a také kondiční složce,“ pokračuje Tomáš Mariška, který věří, že společně s kolegou Václavem Eismannem mají pohromadě kádr, který bude dělat divákům a fanouškům radost a probojuje se do play off.

Důležitost letní přípravy si uvědomuji i samotní hráči. Útočník Martin Osmík k tomu řekl: „Hokejová sezona je velmi náročná a proto se na ni musíme dobře a zodpovědně připravit. Začínáme v létě a já se na to vcelku těším.“ Jeho kolega Štěpán Csamango má podobný názor: „Suchá příprava je sice neoblíbená část, ale musíme ji odmakat. Soutěž je hodně fyzicky náročná a proto všichni chápeme, že ji potřebujeme.“