5.6. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Obranu Baníku posílí Jakub Šedivý z Liberce

Další novou tváří hokejového Baníku Sokolov je obránce Jakub Šedivý. Ten přichází na západ Čech z Liberce, kde hrál za dorost, juniorku a šanci dostal i v extralize mužů. Mladý obránce zároveň prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a v sezoně 2020/2021 hrál i na Mistrovství světa do 18 let, kde navíc plnil roli kapitána.

„Potřebovali jsme doplnit naši obranu o hráče s dobrými fyzickými parametry, který dokáže přitvrdit hru v našem předbrankovém prostoru a je schopen i podpořit útok. Jakuba jsme měli v hledáčku již nějakou dobu, a když se naskytla možnost domluvit se na jeho angažování, tak jsme pro tuto variantu udělali maximum,“ říká kouč Baníku Sokolov Tomáš Mariška a pokračuje: „Kuba má velké předpoklady, které ukazoval i v juniorských reprezentacích a které, jak doufáme, dokáže plně rozvinout a využít v této sezoně u nás. Víme o něm také, že jde o velmi pracovitého, charakterního hráče, který udělá maximum pro týmový výkon - to je přesně charakteristika, kterou jsme hledali pro doplnění naší sestavy.“

Prostředí první ligy zná Jakub Šedivý velmi dobře, neboť v minulosti nastupoval za Benátky nad Jizerou a Kolín. V extralize mužů byl také na hostování v Motoru České Budějovice.

„Moc se do Sokolova těším. Věřím, že dostanu více prostoru na ledě a využiji svých schopností. Chci nasbírat další zkušenosti v seniorském hokeji a pokusit se zabojovat o další šanci hrát extraligu,“ říká Jakub Šedivý.

S týmem Baníku absolvoval Jakub Šedivý soustředění ve Františkových Lázních a natrvalo se má na západ Čech přestěhovat v polovině července. „Soustředění bylo super. Myslím, že jsem do týmu zapadl dobře a věřím, že se nám bude dařit,“ dodal mladý obránce.